DARUJ KAŠI

Projekt, který mění dětem život 

PROČ?

Poměrně dlouhou dobu jsem hledala projekt, který bych ráda podpořila. Jsem máma jako každá jiná a nesnesu pohled na trpcí děti. Zároveň si moc dobře uvědomuji, že v České republice, oproti jiným zemím, žijeme ve velké hojnosti. Ano, i v této době, kdy se na nás ze všech stran hrnou informace o inflaci a krizi.

Pokud tu hojnost přes všechny své stížnosti nevidíš, doporučuji navštívit místa, kde je mega velká chudoba.

Právě teď máš pravděpodobně v ruce mobil, tablet či notebook v hodnotě několika tisíc a patříš mezi ty šťastné na planetě, co nezažívají opravdovou chudobu.

Buďme k sobě upřímní. Máme střechu nad hlavou, máme co jíst, máme kde spát, máme doktory, můžeme se svobodně vzdělávat a celkově toho máme hodně. Proč je tedy většina z nás tak nespokojená? Jak to že tu hojnost plno lidí nevidí? Jsme zhýčkaní dnešním komfortem a blahobytem? Ne! Jen bereme náš život jako samozřejmost.

Když přijdu o práci, mám možnost jít na pracák, když jsem nemocná, jdu k doktorovi, když nemám střechu nad hlavou, mohu využít azyl, mohu chodit do školy, pustím kohoutek, teče voda a takto bychom mohli pokračovat dále.

Bohužel existují země, kde se lidé za takový blahobyt jen modlí. 

Marek, můj syn, mě dovedl k podpoře tohoto projektu. Když jsme v roce 2019 psali Ježíškovi, dobrých 15 minut jsme koukali na bílý papír. Zkrátka nevěděl, o co si má napsat. Téměř všechno co chce má nebo to dostane během roku. Jeho pokoj je přeplněn hračkami všeho druhu, kterým říkám jedním slovem "krámy". Vím, že se s mým výrokem o "krámech" 😀 ztotožní velká většina z vás. Při pohledu na přeplněný pokoj cítím velkou vděčnost za tu hojnost a zároveň si uvědomuji, že to co bereme jako samozřejmost, o tom jiní lidé jen sní.

Člověk si uvědomí plnou hojnost toho co má ve chvíli, kdy to ztratí.

 Abychom žili v neustálé hojnosti je potřeba, aby byla energie v rovnováze. Učit sebe i naše děti umění přijímat a i dávat. Pak energie teče. Čím víc toho dokážeme dát, tím víc získáme na zpět.

Už nějaký čas daruji dětem každý měsíc kaše do Malawi. Do jedné z nejchudších zemí na světě. Do země, kde děti trpí hladem a nemocemi, kde je dítě bráno jako pracovní síla a kde děti rodí děti.

Myslím, že je zcela zbytečné věnovat pozornost tomu, proč je situace v Africe taková jaká je a hledat viníky. Ba naopak je potřeba udělat vše proto, aby se lidé měli lépe. Podat jim pomocnou ruku tam, kde jsou doma a mají své kořeny.  

 Dokud nemají  lidé přístup ke vzdělání a jsou hladoví, nelze z kolotoče chudoby vyskočit.

  Aby se mohli lidé vyvíjet po všech stránkách (fyzických, psychických, duševních), je zkrátka potřeba kvalitní přísun energie. Abychom mohli fungovat, potřebujeme jídlo. Když jsme nasycení, mozek myslí a dokáže přijímat nové informace. Tak jednoduché to je.

Nerozumím politice, ani nechci vyvolávat spekulace o tom, kdo může za to, že je Afrika zkorumpovaná a zdrancovaná. Je mi to upřímně jedno. Jde mi o to, aby se zastavil řetězec chudoby na konkrétních místech a to tento projekt dělá.

Je jednoduché soudit, avšak jen do té chvíle, než si obujeme boty toho, koho soudíme. Každopádně nám přeji, ať to nikdy nemusíme zažít. Užívejme si hojnost, kterou nám naše země dává a podporujme ty, kteří ji zrovna nemají. Nikdo neví, jak tomu bude za pár stovek let. Třeba budeme tu pomoc od Afriky potřebovat my a naše generace, která tu po nás zůstane...

Pevně věřím, že se tento projekt dostane mezi co největší počet lidí, kteří chápou energetický tok hojnosti a ze srdce ho podpoří. A pokud právě nyní čteš tyto řádky, není to náhoda, měly se k tobě právě teď dostat.

Vám všem, co máte srdce otevřený moc děkuji, jste andělé. Rozsvicujme dál svět, je to ještě dost potřeba, pevně věřím, že to dáme.

Protože ...

Co dáš, to dostaneš. Leckdy se nám to nevrátí hned, ale třeba za rok dva, pět let. Plno z nás to ze své praxe může potvrdit, že všechno se nám vrátí, ať už v dobrým či špatným. Určitě velmi dobře chápeš zákon Příčiny a důsledku, aneb "Co zaseješ, to sklidíš"

Přeji nám hodně pokory, vděčnosti, lásky a kolektivní zodpovědnosti. Vždyť jsme jedna protkaná síť, která tvoří kolektivní vědomí naší planety.

A proto...

Vytvářejme hojnost ne nedostatek. Posilujme lásku ne strach.

Právě teď, když píší tyto řádky, chvějí se mi ruce a buší srdce na plné obrátky ... Úplně přesně nevím, co to je ... Jestli strach z toho, zda je v mém okolí tolik lidí, jak si myslím, co mají stejné nastavení na hojnost, jako já nebo strach z odsouzení. Ale přes všechen ten strach, pouštím tento projekt do světa s vírou, že pomůže hodně lidem. A tak Tě prosím a s pokorou se ptám.

Jdeš do toho se mnou?


JASNĚ MONI, JDU DO TOHO S TEBOU

♥♥♥

BEZ CÍLE NENÍ VÝSLEDKU

Projekt je ukončen, děkujeme všem, co se podíleli. Vytvořili jsme nádhernou energii hojnosti a díky vám dostalo najíst 5885 dětí. Nejenže děti dostaly najíst, ale dostaly také možnost chodit do školy a učit se.

Děkuji  😉

DO KONCE ZBÝVÁ

0
DĚTÍ MÁ SVOU KAŠI

VÍCE INFO O PROJEKTU

JAK FUNGUJE 

GLOBÁLNÍ PROBLÉM

Podle Světového potravinového programu:

  • špatná výživa způsobuje téměř polovinu (45 %) úmrtí u dětí do pěti let - 3,1 milionu dětí ročně.
  • 66 milionů dětí školního věku chodí do vyučování o hladu. Jen v Africe samotné je to 23 milionů.

Hlavní problém je negramotnost populace a vysoká porodnost, kdy děti rodí děti, je to doslova začarovaný kruh.

FAKTA O MALAWI

JEDEN Z NEJCHUDŠÍCH STÁTŮ NA SVĚTĚ

Z 13,9 milionů obyvatel Malawi jsou 2 miliony sirotci. Průměrná délka života je 44 let. 30% dětí zemře ještě před pátým rokem života kvůli podvýživě a AIDS. 


Nourish the Children

Nourish the Children (NTC) je iniciativa, která mě chytla za srdce.

Nourish the Children je především o vysoce výživném jídle, které bylo vyvinuto špičkovými světovými výživovými vědci, a které je známé jako kaše VitaMeal.

Díky iniciativě Nourish the Children, která vznikla v roce 2002 se podvyživeným dětem v Malawi daří žít kvalitnější život

Pokud chceme změnit kolektivní vědomí lidí k lepšímu, je velmi rozumné začít od spoda populace. Od těch co jejich podvědomí není ještě zaneseno bordelem s negativními přesvědčeními, kde jsou srdce otevřená, kde je čistá láska. Tam má podpora velký smysl. Ano jsou to děti, které "bohužel" nejvíc ovlivňujeme my dospělí.

HLAVNÍ MYŠLENKA PROJEKTU JE JEDNODUCHÁ

Dárci koupí kaši. Kaše se vyrábí v závodu přímo v Malawi místními lidmi, což je skvělé, protože nevznikají žádné ztráty.

Hlavní podmínkou k tomu, aby dítě kaši dostalo je, že jej rodiče pošlou do školy. Strava je navázána na vzdělávání, což vede k větší gramotnosti. Děti se vzdělávají a nemusejí dřít bídu. Jsou najedené, mají větší imunitu, dokáží tak odolávat nemocem a jsou šťastnější.

Snižuje se riziko, že děti rodí děti, což je mega problém v těchto zemích. Každopádně díky tomu, že děti dostanou kvalitní jídlo, se jim posiluje imunita a klesá tak úmrtnost, která je v chudých zemí velká.

Jedno balení kaše, pokryje plnohodnotnou stravu jednomu dítěti na celý měsíc.

Co daruješ a co díky tobě děti dostanou?

Zdravé jídlo VitaMeal

Kaše VitaMeal poskytují správné množství kalorií, bílkovin, tuků, uhlohydrátů, vitamínů a
minerálů, které podvyživené děti potřebují, aby mohly růst a rozvíjet se na plný potenciál. Je tedy vysoce výživná.

Děti se díky této stravě, vyhnou nedostatku vitaminu A, což je v chudých zemí hlavní příčinou slepoty (bohužel slepota je v Africe velmi běžná) a nedostatku zinku, což způsobuje retardaci a děti jsou náchylné k infekcím a průjmům.

Kaše VitaMeal je vyráběná z místních plodin jako je kukuřice a sojové boby, na které jsou místní lidé zvyklí. (Plno organizací dělá chybu v tom, že se lidem snaží dovážet jídlo z Evropy, které jim způsobuje zdravotní problémy)

• Byla navržena odbornou radou Kena Browna. Dr. Brown je vyhlášený světový
odborník v oblasti dětské výživy v zemích třetího světa.


Je obohacena o 25 základních vitamínů a minerálů, které ve vysoce účinných množstvích
pomáhají napravit všechny nedostatky živin a podporovat zdravý růst a vývoj.


• Poskytuje množství živin pro růst a vývoj kostí.

• Obsahuje vysoké množství esenciálních mastných kyselin, které jsou potřebné pro správný vývoj a funkci mozku, zdraví kůže a pro vytváření imunity.

•  Poskytuje elektrolyty, zejména draslík, které jsou potřebné k udržení tekutin v těle a správné funkci svalů, zejména u podvyživených dětí.

VitaMeal pomáhá prolomit začarovaný cyklus podvýživy.


DEJ A BUDE TI DÁNO

TO CO NÁM PŘIJDE JAKO SAMOZŘEJMOST

ZA TO SE JINÍ LIDÉ MODLÍ ...

PROSÍM, ZDRŽTE SE NEGATIVNÍCH KOMENTÁŘŮ

Uvědomuji si, že Afrika je tam kde je, protože to z ní udělali mocní Evropané a Američané, že jim těží jejich bohatství a drancují přírodu. A že kdyby se tohle nedělo, tak by ti lidé byli soběstační a pomoc by nepotřebovali.

Ale...

Vžij se do situace, že ses tam právě narodil, máš AIDS v lepším případě Malárii. Máš mámu, co neumí do pěti počítat a nemáš co jíst. Dost krutá představa.

Žijme prosím přítomností a mějme otevřené srdce, lidé se budou furt zneužívat, okrádat, znásilňovat, vést války dokud v nich bude zloba, pomstychtivost, nenávist, hamižnost a jiné "super" emoční stavy. Pokud se v tobě právě nyní hýbou vnitřnosti a máš potřebu vést monolog o tom, jak je tohle celé zbytečné...

Tak se na chvíli zastav, otevři srdce a zeptej se sám sebe. Co mohu právě teď ze své pozice udělat proto, abych byl nápomocný? Pokud tohle všechno dokážeš zastavit, pecka, udělej to. Pokud o tom umíš jenom mluvit a dělat, že se tě to netýká, je potřeba ještě trochu povyrůst.

Vše je tak, jak má být a je to tak v pořádku.

Jen mi to tady prosím nehejtuj nesmyslnými komentáři, které stejně nemají žádnou váhu a akorát nesou negativní energii. Ráda se řídím heslem, kam zaměřím pozornost, tam to roste.

A myšlenka tohoto projektu je postavena na energii lásky 😉

Pokud to s tebou nerezonuje, zavři obrazovku a jdi tam, kde ti je dobře. A vám všem, co pomůžete, ze srdce děkuji. ♥♥♥

Díky za každý dětský úsměv

Dětský smích je největší odměna ♥

Fotky jsou z dílny MARCUS WESTBERG, maximálně doporučuji omrknout jeho web a děkuji každému z vás, kdo se na pomoci dětem v Malawi podílí.

Také se chci omluvit za pravopisné chyby, pokud vám nějaké cvrnknou do nosu 😉 , čeština mi na základce moc nešla a zatím jsem nenašla copywrightera, s kterým by nám to společně ladilo.

A pokud je tu mezi námi někdo, koho projekt nadchl a chtěl by se zapojit ve větším měřítku, tak se ozvěte, budu moc ráda.

Díky moc, s láskou a úctou k vaší jedinečnosti

∼Monika∼