Až po porodu svých dětí jsem si uvědomila, co od života chci

Tenhle příběh začnu vybledlými vzpomínkami na malou vesnickou školu, dvoutřídku. Na pár dětí a společná dobrodružství. Byla jsem živý a divoký dítě, ale s přestupem na jinou školu a souběžnými problémy v rodině jsem se docela rychle změnila.

Něco se zlomilo

Zjistila jsem, co znamená být „lůzr“, jak záleží na úplně jiných věcech, než kterým jsem přikládala hodnotu já. Stala se ze mě divná, celkem osamocená a smutná holka. Škola mi nešla a motivace vyhrožováním ve mně budila tak akorát úzkost. Přála jsem si být někým jiným, než jsem byla a připadala si nějak rozbitě.

Pamatuji si chvilku, kdy jsem stála před otevřeným oknem a přemýšlela, jestli na mě někomu záleží, jestli bych někomu chyběla. Sundala jsem si z krku přívěsek, pomalu ho pustila dolů a přemýšlela, jaké by to bylo tam takhle spadnout.

Kam půjdu po základce, za mě rozhodla máma

V téhle „integrovce“ na oboru prodavačka bylo celkem dobře. Všimla jsem si většího zastoupení leváků, mezi které se taky řadím. Skoro jsem se nemusela učit.

Výučák byl brnkačka a  já chtěla dál do školy. Ocitla jsem se mezi kuchařema a kadeřnicema na oboru Podnikání – obchodu a služeb a mám příjemný vzpomínky na exkurze do luxusních hotelů a praxi jako servírka na rautech. Po matuře jsem zkoušela VOŠ, ale tohle příliš drhlo.

Moje první zaměstnání mělo název Hlavní účetní a správce rozpočtu

Na Obecním úřadě malé vesnice. Kronika, hřbitovní kniha a místní lidi byli super. Stejně tak pořádání výletů, třeba na výstavu Země živitelka. Ale po necelých třech měsících, v den kdy jsem starostovi přinesla chlebíčky s tím, že mám svátek, dostala jsem padáka. Plakala jsem do chlebíčků a připadala si naprosto neschopná.

Vzala jsem první místo, které jsem našla – začala jsem prodávat rybí výrobky v obchůdku místního zpracovatele ryb. Po několika dnech za mnou přišla má nadřízená s otázkou, jestli umím na počítači. A z té podivné otázky se vyklubala moje nová prác. Během dvou let se moje pracovní náplň dost proměňovala a v téhle firmě jsem zažila leccos. Po dvou letech mi k mému překvapení neprodloužili smlouvu a nebýt toho, nejspíš bych tuhle práci odnesla po zdravotní stránce.

Protože jsem chtěla být s přítelem, vybrala jsem si ze dvou možností práci blízko domova. V místní sýrárně zrovna chyběla kvalifikovaná laborantka a tak jsem se ocitla v laboratoři. Nová práce byla zajímavá a šéf, na kterého si kolegyně stěžovaly, byl jen slabý odvar mé bývalé nadřízené. Na rozdíl od rybárny tu byl celkem fajn kolektiv. Čas šel, v laborce byly dobré a špatné časy, lidé se měnili a mě začalo vadit pracovní prostředí. Začaly se mi objevovat zlé migrény a dost často mi nebývalo dobře.

Nad odchodem z práce jsem nepřemýšlela, ale nad miminkem ano

S přítelem jsme se rozhodli pro miminko, ale měsíce se nic nedělo, nejspíš jsem byla až příliš upjatá na těhotenství. Před námi léto, ale kvůli přítelově pracovnímu vytížení, bez vyhlídky na pořádnou dovolenou. Jako obranu proti nudě jsem vymyslela řidičák na motorku. Měla jsem co dělat a těšila jsem se, až se projedu sama na naší Hondě. Nesmyslné, ale zábavné.

Otěhotněla jsem ještě před získáním řidičáku a naši malou fazolku jsem ještě párkrát svezla na motorce

V práci jsem brzy nastoupila na rizikáč, to kvůli pracovnímu prostředí. Doma jsem si užívala těhotenství a společně jsme pracovali na předělávání bytečku po babičce. Situace se nám zkomplikovala někdy v sedmém měsíci těhotenství.

Na mého drahého lesáka spadl po větrné kalamitě v lese strom. Měl štěstí v neštěstí a odnesly to „jen“ obě lýtkové kosti. Před porodem jsme byli celkem zábavná dvojka. Týpek s berlema a kutálející se těhulka. Brzy se nám narodil nádherný Daneček a já paradoxně kvůli přítelově zranění prožila naprosto krásné sžívání se s miminkem. Celá rodina spolu na několik měsíců. Později jsme si přáli další přírůstek do rodiny a já tentokrát otěhotněla přesně tehdy, jak jsem si přála. Ale tohle těhotenství už nebylo tak pohodové a na mě mimo nevolností začali vylézat porodní bubáci.

První porod jsem nejdřív ohodnotila jako celkem fajn, bez větších potíží, ale teď jsem si uvědomovala, že hodně věcí šlo udělat jinak. Tentokrát jsem se vybavila kvalitním porodním kurzem, knihami, dulou a dvěma porodníma asistentkami.

Mým snem byl opravdu svobodný porod

Nevěděla jsem jak toho dosáhnout, lékaři nebyli právě nadšenci do praktik Michela Odenta, no a domov mi také nepřipadal jako ideální místo. Tuhle věc za mě ale vyřešila souhra situací a já prožila porod jen se svým přítelem. Takhle jsme to sice neplánovali, pozdě jsem poznala, že rodím, ale vlastně kvůli tomu se tenhle porod stal krásným prožitkem.

Někdy okolo narození naší Aničky přišel přítel o práci. Následující rok měl problém najít kvalitní job a dobře se uchytit. Přestože dělal vše co mohl, naše finanční situace šla podstatně dolů a také společně trávený čas nebyl právě nejlepší. Vůbec jsem se necítila dobře.

Cestou ven mi byla práce na sobě. Osobní rozvoj a také program Probuď svůj potenciál, který mi připomenul, co od života chci

Uvědomit si, že na to mám a že změna je nutná potřeba, která je v mých rukou. Díky programu Probuď svůj potenciál jsem v sobě našla sílu, odhodlání a také radost. Začala jsem vidět příležitosti, které tu byly vždy, ale já je neviděla.

Pracuji na sobě a dělá mi radost, vidět jak se postupně dostávám dál a cítím se mnohem líp. Tenhle můj proces měl vliv i na vztah s přítelem. Vidí, že jsem spokojenější a i on chytil nový vítr do plachet, protože ho přestala dusit nespokojená žena.

Těším se na každý nový den a jsem ráda tou ženou, kterou jsem. S moji nově nabytou sebedůvěrou, oprášenou radostí ze života a novou pracovní příležitostí mi je dobře. Navíc mám nejlepší hnací motor – moje děti!

…. Jedna silná žena

 

DEJ A BUDE TI DÁNO

Daruj kaši a zachraň dětský život   >>>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.