Celulitida není nemoc kůže, ale lymfatického systému. Uzdravte lymfu a zmizí celulitida, říká expertka Ing. Radka Železná

Hlavní příčina výskytu celulitidy je nemoc lymfatického systému

Celulitidu 3. stupně má dnes bohužel každá druhá žena (poznáte to tak, že vidíte hrbolky na svém zadečku, aniž byste zatínaly svaly), což je docela děsivé. Dnes už se ví, proč vzniká a jak na ní.  V dnešním článku se podíváme na to, jak na sobě začít pracovat a co změnit, abychom měly zdravý lymfatický systém a nemusely tak celulitidu řešit vůbec.

Jak vypadá lymfatický systém a jak funguje?

Lymfatický systém je tvořen lymfatickými vlásečnicemi, které vedou do lymfatických cest a následně do lymfatických uzlin, kde se lymfa čistí. Lymfatických uzlin máme více jak 10 na těle a jsou na různých místech. Například v podpaží, v tříslech pod koleny. Když vše dobře funguje, tak v lymfatických uzlinách dochází k detoxikaci, lymfa lehce protéká naším organismem a krásně odvádí toxiny ven z těla.

Lymfatický systém nemá vlastní pumpu (oproti třeba oběhovému systému, kde je pumpou srdce) a její tok je ovlivňován stravou, pohybem a tlakem (lymfodrenáží).

To v jakém stavu lymfu máme záleží na více faktorech a je to především dáno životním stylem každé z nás. Pokud kouříme, jíme průmyslově zpracované potraviny, sedíme převážně celý den na zadku, nehýbeme se, myslíme negativně a sypeme do sebe tunu léků, tak energie zkrátka neteče. Což znamená, že ani naše lymfa neproudí. Je zahleněná a zanešená všemi těmi nezpracovanými metabolity, které nejdou ven a usazují se na tukové tkáni nebo v horším případě na orgánech a to fakt není sranda.

Když nám začne lymfa stagnovat, tak to uvidíme na našem těle, jsou to přesně ty hrbolky, které nechceme

Lymfa začne stagnovat v místech, kde jsou uzliny. Pak se stává to, že se odpad vrací zpět k buňkám a tkáním v ne pro nás dobrých místech. A projevuje se to nejčastěji otoky a nahromaděnými toxiny, které se projeví jako ošklivé tukové polštáře na stehnech, bocích, pod podprsenkou, kde je lymfa přiškrcena. Tímto způsobem například vzniká výrazně nesymetrická postava typu „hruška“.

Co tedy dělat, abychom měly správně fungující lymfatický systém?

Dám vám pár tipů, co pro to můžeme udělat. A protože zde není tolik prostoru na tak rozsáhlé téma, doporučuji se připojit na speciální webinář, kde předám know how a ověřené techniky z praxe (které se jen tak někde nedovíte), jak pracovat s lymfou, aby nám krásně fungovala.

STRAVA

 • Abychom lymfě odlehčily, vynechme mléko, laktózu, cukr a lepek, který zahleňuje
 • Ve stravě je dobré se vyhnout živočišným produktům, polotovarům, konzervám, přesoleným potravinám
 • Neblahý vliv na lymfu mají také rychlé diety a celkově nevhodné stravovací návyky. Je potřeba poslouchat své tělo, pořádně ho vyživovat, ne vykrmovat! Když tělo neustále tráví tak nemá čas na úklid

PITNÝ REŽIM

 • Pitný režim by měl být tak akorát. Důležité je ho nepodceňovat ani to s ním přehánět. Mnoho lidí vyzdvihuje hodně tekutin, ale pozor na to, protože převodněný organizmus je velký problém.
 • Také pozor na kafe a alkohol. Je potřeba naučit se pít vodu, protože je to nejpřirozenější tekutina našemu tělu, lymfa ji potřebuje, aby mohla odvádět toxiny

POHYB

 • Představa že začnu cvičit a méně jíst, je opravdu špatná. Většina žen si spíš uškodí, když na sobě začnou tvrdě makat. Koupit si permici do posilky není úplně ta správná cesta. Pokud si chci uzdravit lymfatický systém, je potřeba přestat s veškerými výkony a zaměřit se na pohyby, které jsou nám přirozené, abychom uměly rozvlnit tělo
 • Když posilujeme, rostou nám svaly, které lymfu škrtí. Proto je potřeba dělat pohyb, který je našemu tělu přirozený, např. chůze a jóga
 • Je potřeba abychom si kontrolovali tepovku. U každého je ta míra jinde, poznáme to tak, že jsme schopni si u pohybu povídat a udýcháme ho
 • Dalším tipem jsou dechové techniky. Je důležité správně dýchat, žít v přítomnosti a soustředit se na dech. Bohužel dýcháme velmi mělce, hlavně když jsme ve stresu. Skrz dýchání si alkalizujeme tělo. Jakmile zažíváme stres, tak se překyselujeme. Stres následně vyvaluje do těla toxiny. Pokud lymfaticky systém nefunguje a nedokáže ty toxiny odvést pryč z těla, tak je uloží do tuku a vzniká celulitida. Skrz dech můžeme hodně ovlivnit. Více inspirace se dozvíte na webináři.

OBLEČENÍ

 • Nenosit oblečení, které nás škrtí! Pozor na ponožky s pevným lemem, otékají pak kotníky. Také nenosit kalhotky, kozačky, podprsenky, které přiškrcují.
 • Prodyšné bavlněné materiály jsou velmi důležité a sukně s volným pasem jsou pro nás ženy top

PSYCHOSOMATIKA

 • To jak o sobě smýšlíme, má velký vliv na naše tělo, protože naše mysl je velký programátor naší reality. Pokud si o sobě myslím, že jsem tlustá a hnusná, tak mi to na sebevědomí moc nepřidá. Mám věčně špatnou náladu a nemám ani chuť něco měnit. Není na to zkrátka ta správná energie.
 • Důležité je sebepřijetí. Zkrátka se s láskou přijmout taková jaká jsem a ono to vše půjde mnohem lépe. Láska je klíč ke všemu.

Mnoho žen se mě ptá na to,  proč krémy na celulitidu nefungují? A co je tedy potřeba začít dělat jinak?

Jak už jsem říkala, celulitida je nemoc lymfatického systému. Když nám nefunguje správně lymfa tak jak má, nahromaďují se toxiny, které lymfa nedokáže dostat z těla ven a máme zaděláno na problém, z kterého není jednoduché se jen tak vymotat.

Farmaceutické firmy a jejich reklamy na krémy nám slibují zázraky

Taky už jste se tolikrát nechaly napálit lákavou reklamou, která slibovala zázraky? Těšily jste se na to, až vám krém dorazí domů, a přestože jste měly pevné přesvědčení, že tentokrát vydržíte a budete se pravidelně mazat, slibované výsledky se nekonaly? Takových zklamaných žen, které u mě nakonec skončí, mám mnoho.

Krém sám o sobě nic nevyřeší. Je potřeba hledat komplexní řešení

Farmaceutické firmy ukazují na to, že problém vzniká na povrchu. Což není pravda. Není to nemoc kůže, ale jak už víme, je to nemoc Lymfy. Farmaceutické firmy nejdou do hloubky problému, oni jdou po projevech, místo toho, aby řešily příčinu.

Ta příčina je v lymfatickém systému, kde neprobíhá komplexní plošná detoxikace organismu, kdy toxiny neodchází z těla ven, ale zadržují se uvnitř a takový lymfatický systém je potřeba uzdravovat.

Pokud tě to zajímá, doporučuji vidět sérii webinářů, kde ženy učím, jak o sebe pečovat, aby jim lymfa správně fungovala a nemusely tak řešit celulitidu a otoky vůbec.

A pokud chceš svůj problém řešit komplexně, tak mám pro tebe krásnou zprávu. Pro tento měsíc jsme se s mojí kolegyní a expertku na zdravou lymfu Natalií Hrdinovou shodly na tom, že chceme pomoci co nejvíce z vás.

A právě nyní rozdáváme 50 voucherů na konzultaci v hodnotě 1500 Kč zdarma. Jak to probíhá? Pokud budeš mezi prvními 50, tak získáš konzultaci tobě na míru. Konzultace probíhají online nebo přes klasický hovor. Budeš mile překvapená, až se dozvíš, jak si můžeš efektivně vyřešit celulitidu z pohodlí svého domova.

Co je proto potřeba udělat?

Co nejdřív si zarezervuj svou konzultaci na telefonním čísle 733 459 133 nebo 720 517 299 a domluvíme se na termínu, kdy Ti pomůžeme tvůj problém pochopit a rozklíčovat, kde je zakopanej pes a ukážeme ti cestu k jeho vyřešení. 

Výsledek spokojené klientky

JAK VYBUDOVAT PROSPERUJÍCÍ ONLINE PODNIKÁNÍ

série tří webinářů, který ti pomohou na cestě k úspěchu

začínáme 19.6. - 21.6. 2023  

Komentáře
 1. Blanka napsal:

  Já mám taký lymfodrenáž celulitidě u kotníků a nad kolenem otékají Nohy mám je tesky nemůžu potom hodit a štve mě to moc než jsem šla Na operací tak se to širší než jsem to měla

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.