Chci podnikat, protože se nechci vracet po skončení rodičovské do práce

Chci podnikat, protože se nechci vracet po skončení rodičovské do práce

Vždycky to začíná stejně…

Dobrý den, ráda bych začala podnikat, jsem doma na rodičáku s dvěma dětmi, naše finanční situace není moc dobrá. Hledám a přemýšlím, co budu dělat, abych se nemusela vracet po skončení rodičovské do práce a mohla být doma s rodinou. Nedokážu si představit, že bych měla nastoupit na 12 hodin do práce a nebýt s dětmi. A proto už nyní hledám způsob, jak to změnit. Budu moc ráda, když mi poradíte.

Takové maily mi chodí často. A proto jsem se rozhodla na toto téma napsat článek.

Takže jaké jsou možnosti pro mamku, která je na rodičáku a chce začít podnikat?

Začněme pěkně od začátku…V první řadě je důležité si ujasnit svoje PROČ.

Ujasněte si své PROČ

Vezměte si papír a tužku a napište si proč chcete podnikat, jaký je váš důvod?

Mrkněte, jak to může vypadat. Věřte, že je to hodně důležité, protože během vaší cesty přijdou různé krize, kdy to budete chtít celé zabalit a pak je super si vždycky připomenout, proč to dělám.

Jestli máte své Proč, tak jedeme dál 🙂

Základní otázkou je „Kolik peněz mohu do svého podnikání investovat“?

Lehčí to mají maminky, které mají „budget“ třeba 200 000 Kč a přesný plán, jak začít a mají základní povědomí o podnikání. Ale protože to tak většinou není,  a plno lidí začíná stylem pokus omyl, je pro začátek dobrý smířit se s faktem, že část peněz padne na vzdělávání se.

Například když máte sen prodávat zájezdy a nevíte o tomto byznyse nic, je potřeba sehnat si informace a za ty se často platí. Učte se od lidí, kteří mají zkušenosti. Jinak budete kopírovat neúspěch někoho jiného a to je drahá sranda.

  • Takže základní otázka: Kolik mám peněz a kolik si mohu do rozjezdu svého podnikání dovolit dát?
  • Druhá otázka: Mám plán? Vím, co chci dělat? Jaký bude můj produkt?
  • Třetí otázka: Vím o čem je Podnikání?

U třetí otázky plno lidí vyhoří, protože si neuvědomují, že podnikání je o obratech. Ano, abyste se uživily, musíte dělat obraty a je jedno, co je vaším produktem. Plno lidí začne podnikat, dělá, co je baví, ale pak si uvědomí, že jenom toto nestačí. A skončí ve fázi, kdy mají něco začít aktivně prodávat.

A tady to začíná být dost zajímavý, protože dost lidem vstávají chlupy na těle při slově prodej.

Ale podnikání je o prodeji,  ať si každý říká, co chce.  Když nebudete umět prodávat, neděláte obraty a pak nemůžete podnikat. V tomto případě doporučuji dělat dobročinou činnost.

Samozřejmě není prodej, jako prodej. Záleží, jakou nálepku mu dáte a jak se na prodej díváte. Jsou stále ještě lidé, co neumí dělat kvalitní obchod a jdou přes mrtvoly. Nutí, prudí a otravují. No však jsme to zažili téměř všichni.

Pak je druhá stránka mince a to je prodávat neprodáváním. Jak? Pomocí atraktivního marketingu. Tohle mě naučila jedna skvělá žena a učí to své obchodní partnery v projektu Podnikej profi.

Kámen úrazu: lidé neumí prodat svůj produkt a to souvisí s naší nízkou sebehodnotou

Jiný produkt jsme schopni vychválit do nebes a lidé ho nadšeně kupují. Ale když máme prodat sami sebe, naše služby nebo náš produkt, ups…jsme v koncích. Že by nízká sebedůvěra? Ale to je na další článek.

Takže pokud jste se nezastavily u prodeje, tak pojďme pokračovat dál. Vyberte si variantu A nebo B

Varianta A :  mám peníze, chci mít svoje podnikání, ale nevím, co rozjet

Doporučuju si sednout, zahloubat se do sebe a zeptat se na základní otázky. Co mohu ostatním nabídnout, pro co bije moje srdce, co mě baví, s čím dokážu druhým pomoci?  A tudy se vydat. Protože když začnete podnikat v oboru, který je úplně mimo vaší „mísu“ a budete to dělat jenom pro peníze, tak za pár let vyhoříte. Nebude vás to totiž bavit a těšit.

Pokud víte, že podnikat chcete, ale to je tak všechno, doporučuju program, který jsem vytvořila pro všechny, co chtějí poznat sami sebe, najít svůj potenciál a pak se odpíchnout dál. Ten kdo projede programem Probuď svůj potenciál, pokračuje s náma v Klubu Online Podnikatelek.

Varianta B: Nemám peníze, ale moje Proč je tak silné, že udělám vše proto, abych se do práce nemusela vracet

Tohle je nejčastější případ. Nezoufejte i zde je řešení. Každý jsme na jiné startovní čáře. Někdo už má za sebou nějaké ty zkušenosti a pády, někdo začíná od nuly. Tak to je. Přijměte svoji startovní pozici, protože každý tam jednou byl. I ti, co mají dneska milionové obraty. Takže nezáviďte, přijměte to a pusťte se do toho.

Dlouhou dobu jsem pátrala potom, zda existuje podnikání, kde by nebyly potřeba počáteční investice. A víte jak to je. Na co myslíte, to si přitáhnete. V létě roku 2017 jsem narazila na jednu prima ženu. Padly jsme si do oka, udělaly spolu pár rozhovorů na stránce Podnikající máma, občas si vyměnily na Messengeru zprávu a jednou při obědě v  OC Chodov jsme se bavily o tom, co kdo dělá. A když mi Monča řekla o svém projektu Podnikej profi, dost mě to zaujalo.

Pamatuji si, jak jsem na ní koukala jak puk, když mi říkala, že dělá byznys, do kterého nepotřebuješ investovat ani korunu. To fakt v dnešní době jde? YES! Řekla jsem si super, o tom určitě řeknu své komunitě žen. Protože mám kolem sebe hafec maminek, které nemají počáteční kapitál, ale jejich proč je silnější než strach.

V čem spočívá toto podnikání?

Máte svůj eshop s již připraveným zbožím, máte svého dodavatele, který zajišťuje veškerou administrativu. Vy zajišťujete jen obraty v eshopu a na základě toho je vám vyplacená provize. Většinou se stačí zaměřit na jeden produkt a pomocí atraktivního marketingu, který Monča ve své podpůrné skupině učí, děláte obraty. Nemusíte řešit EET, logistiku, zaměstnance, papírování, GDPR, programování eshopu a všechny ty záležitosti okolo, co podnikatelé normálně mají. Ten kdo se nespokojí jen s vlastním eshopem, může budovat frančízy a z nich má další zisky. Zní to jednoduše, ale samozřejmě, že je za tím úsilí. Především to chce vytrvalost a konzistentní práci jako v každém podnikání.

 Neznám člověka, který vybudoval milionové obraty přes noc

Pokud chcete rychlé prachy, tak se na podnikání nedávejte, byly byste hodně zklamané. A i kdybyste si z tohoto článku nic nevzaly, tak si zapamatujte jediné:

Podnikání je životní styl, založený na budování kvalitních vztahů a vytváření obratů. Sázejte semínka, starejte se o ně a pak skliďte úrodu 🙂

Přeji vám krásné starty, hladkou cestu a ranec úspěchů 😉

Monika

Monika Švejdová
Podporovatelka žen, které chtějí objevit svůj potenciál a ukázat ho světu ve formě vlastního podnikání. Zakladatelka projektu Podnikající máma >>. Autorka online programu Probuď svůj potenciál >>. A průvodkyně pro všechny, co se rozhodli jít cestou svobodného podnikání.

DEJ A BUDE TI DÁNO

Daruj kaši, zachraň dětský život a získej zdarma online program k probuzení svého potenciálu  >>>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů