DARUJ KAŠI DĚTEM V MALAWI

Zdravím Vás všechny známé i neznámé. Ráda bych se s Vámi podělila o kousek svého příběhu. Už to bude nějaký ten pátek, co se Malawi stala mým domovem, abych byla přesná už je to nějakých 16let, co jsem odjela z Londýna s mým mužem do Malawi, jeho rodné zemi. Chtěli jsme se usadit a podnikat.

Malawi jsem si vážně zamilovala, pro její krásnou přírodu, tropické počasí a užasnou komunitu lidí. Začátky byly hodně obtížné, ale i přes všechny ty překážky, kterými jsme si prošli, nelituji jediného okamžiku stráveného v této úžasné zemi.

S manželem jsme založili několik menších podniků. Máme malou autoopravnu, stavební firmu a výrobu marmelád, kde spracovaváme místní exotické ovoce s českými recepty.

Díky tomuto jsme si mohli dovolit ” evropský styl života”, ale mnoho rodin si to prostě nemůže dovolit a jsou hluboce postiženy hospodářskou a politickou situací, kde žádný sociální system neexistuje, kde mnoho rodin musí přežít za méně než 1 dolar denně.

Kdo mě zná tak ví že nejsem nějak nadšená z charit které přijedou do Malawi,, rozdají pár věcí a odjedou s pocitem, že všechny spasí.. Nourish the children mě opravdu chytl, protože se jedná o děti v Malawi a já považuji Malawi za svůj domov, také že nejde jenom o jednorázové dary, kaše jsou vyprodukovaný místními lidmi, že podporuje celou komunitu, od vzdělávání zemědělců až po produkci té kaše. Je to opravdu smysluplný projekt, který nemá obdoby.

Proto Vás prosím o pomoc. Poďme spolu změnit životy dětí v Malawi skrz úžasnou organizaci Nourish the children (NTC)

Nourish the children (NTC) je iniciativa, která uplatňuje obchodní zásady k udržitelnému řešení problému dětského hladu v Malawi.


JASNĚ IVO, JDU DO TOHO S TEBOU

♥♥♥

BEZ CÍLE NENÍ VÝSLEDKU

JAKÝ JE TEDY CÍL PRO BŘEZEN 2021?

NAKRMIT 50 dětí

POMŮŽEŠ?

Věřím, že to dáme  😉

DO KONCE ZBÝVÁ

0
DĚTÍ MÁ SVOU KAŠI

VÍCE INFO O PROJEKTU

JAK FUNGUJE A CO ZÍSKÁŠ, KDYŽ HO PODPOŘÍŠ, SI PŘEČTI NÍŽE

GLOBÁLNÍ PROBLÉM

Podle Světového potravinového programu:

  • špatná výživa způsobuje téměř polovinu (45 %) úmrtí u dětí do pěti let - 3,1 milionu dětí ročně.
  • 66 milionů dětí školního věku chodí do vyučování o hladu. Jen v Africe samotné je to 23 milionů.

Hlavní problém je negramotnost populace a vysoká porodnost, kdy děti rodí děti, je to doslova začarovaný kruh.

FAKTA O MALAWI

JEDEN Z NEJCHUDŠÍCH STÁTŮ NA SVĚTĚ

Z 13,9 milionů obyvatel Malawi jsou 2 miliony sirotci. Průměrná délka života je 44 let. 30% dětí zemře ještě před pátým rokem života kvůli podvýživě a AIDS. 


Nourish the Children

Nourish the Children (NTC) je iniciativa, která mě chytla za srdce.

Nourish the Children je především o vysoce výživném jídle, které bylo vyvinuto špičkovými světovými výživovými vědci, a které je známé jako kaše VitaMeal.

Díky iniciativě Nourish the Children, která vznikla v roce 2002 se podvyživeným dětem v Malawi daří žít kvalitnější život

Pokud chceme změnit kolektivní vědomí lidí k lepšímu, je velmi rozumné začít od spoda populace. Od těch co jejich podvědomí není ještě zaneseno bordelem s negativními přesvědčeními, kde jsou srdce otevřená, kde je čistá láska. Tam má podpora velký smysl. Ano jsou to děti, které "bohužel" nejvíc ovlivňujeme my dospělí.

HLAVNÍ MYŠLENKA PROJEKTU JE JEDNODUCHÁ

Dárci koupí kaši. Kaše se vyrábí v závodu přímo v Malawi místními lidmi, což je skvělé, protože nevznikají žádné ztráty.

Hlavní podmínkou k tomu, aby dítě kaši dostalo je, že jej rodiče pošlou do školy. Strava je navázána na vzdělávání, což vede k větší gramotnosti. Děti se vzdělávají a nemusejí dřít bídu. Jsou najedené, mají větší imunitu, dokáží tak odolávat nemocem a jsou šťastnější.

Snižuje se riziko, že děti rodí děti, což je mega problém v těchto zemích. Každopádně díky tomu, že děti dostanou kvalitní jídlo, se jim posiluje imunita a klesá tak úmrtnost, která je v chudých zemí velká.

Jedno balení kaše, které vychází na 532 Kč pokryje plnohodnotnou stravu jednomu dítěti na celý měsíc.

Co daruješ a co díky tobě děti dostanou?

Zdravé jídlo VitaMeal

Kaše VitaMeal poskytují správné množství kalorií, bílkovin, tuků, uhlohydrátů, vitamínů a
minerálů, které podvyživené děti potřebují, aby mohly růst a rozvíjet se na plný potenciál. Je tedy vysoce výživná.

Děti se díky této stravě, vyhnou nedostatku vitaminu A, což je v chudých zemí hlavní příčinou slepoty (bohužel slepota je v Africe velmi běžná) a nedostatku zinku, což způsobuje retardaci a děti jsou náchylné k infekcím a průjmům.

Kaše VitaMeal je vyráběná z místních plodin jako je kukuřice a sojové boby, na které jsou místní lidé zvyklí. (Plno organizací dělá chybu v tom, že se lidem snaží dovážet jídlo z Evropy, které jim způsobuje zdravotní problémy)

• Byla navržena odbornou radou Kena Browna. Dr. Brown je vyhlášený světový
odborník v oblasti dětské výživy v zemích třetího světa.


Je obohacena o 25 základních vitamínů a minerálů, které ve vysoce účinných množstvích
pomáhají napravit všechny nedostatky živin a podporovat zdravý růst a vývoj.


• Poskytuje množství živin pro růst a vývoj kostí.

• Obsahuje vysoké množství esenciálních mastných kyselin, které jsou potřebné pro správný vývoj a funkci mozku, zdraví kůže a pro vytváření imunity.

•  Poskytuje elektrolyty, zejména draslík, které jsou potřebné k udržení tekutin v těle a správné funkci svalů, zejména u podvyživených dětí.

VitaMeal pomáhá prolomit začarovaný cyklus podvýživy.


TO CO NÁM PŘIJDE JAKO SAMOZŘEJMOST

ZA TO SE JINÍ LIDÉ MODLÍ ...

PROSÍM, ZDRŽTE SE NEGATIVNÍCH KOMENTÁŘŮ

Uvědomuji si, že Afrika je tam kde je, protože to z ní udělali mocní Evropané a Američané, že jim těží jejich bohatství a drancují přírodu. A že kdyby se tohle nedělo, tak by ti lidé byli soběstační a pomoc by nepotřebovali.

Ale...

Vžij se do situace, že ses tam právě narodil, máš AIDS v lepším případě Malárii. Máš mámu, co neumí do pěti počítat a nemáš co jíst. Dost krutá představa.

Žijme prosím přítomností a mějme otevřené srdce, lidé se budou furt zneužívat, okrádat, znásilňovat, vést války dokud v nich bude zloba, pomstychtivost, nenávist, hamižnost a jiné "super" emoční stavy. Pokud se v tobě právě nyní hýbou vnitřnosti a máš potřebu vést monolog o tom, jak je tohle celé zbytečné...

Tak se na chvíli zastav, otevři srdce a zeptej se sám sebe. Co mohu právě teď ze své pozice udělat proto, abych byl nápomocný? Pokud tohle všechno dokážeš zastavit, pecka, udělej to. Pokud o tom umíš jenom mluvit a dělat, že se tě to netýká, je potřeba ještě trochu povyrůst.

Vše je tak, jak má být a je to tak v pořádku.

Jen mi to tady prosím nehejtuj nesmyslnými komentáři, které stejně nemají žádnou váhu a akorát nesou negativní energii. Ráda se řídím heslem, kam zaměřím pozornost, tam to roste.

A myšlenka tohoto projektu je postavena na energii lásky 😉

Pokud to s tebou nerezonuje, zavři obrazovku a jdi tam, kde ti je dobře. A vám všem, co pomůžete, ze srdce děkuji. ♥♥♥

Díky za každý dětský úsměv

Dětský smích je největší odměna ♥

Fotky jsou z dílny MARCUS WESTBERG, maximálně doporučuji omrknout jeho web a děkuji každému z vás, kdo se na pomoci dětem v Malawi podílí.

Pokud je tu mezi námi někdo, koho projekt nadchl a chtěl by se zapojit ve větším měřítku, tak se ozvěte, budu moc ráda.

Děkuji

∼Iva∼


Prostor pro vaši podporu