Jak jsem se ze strojaře stala podnikatelkou? [Příběh Dany Hoškové]

Celý život až do loňského roku jsem se strojírenstvím živila. Hned po maturitě jsem nastoupila do svého prvního zaměstnání, kde jsem pracovala 25 let a za tu dobu jsem se vypracovala na pozici vedoucí technické kontroly. K mé lítosti firma zkrachovala a já těsně před padesátkou hledala něco jiného.

Našla jsem pravý opak, malou rodinnou firmičku s 20 lidmi. Kolektiv i práce super, ale ….. protože jsem byla služebně nejmladší byla jsem odejita – prostě musela jsem z kola ven, abych uvolnila místo pro bližší osobu.

A do třetice jsem se poohlížela po zaměstnání, protože jsem si nedovedla představit , že bych se živila jinak. Opět malá firmička, opět super mužský kolektiv až na nového pana majitele, který nás koupil. Neustálý tlak a přes jestli nás propustí nebo nás nechá ještě měsíc existovat. Tlaky na termíny, na kvalitu, která se začala hroutit, žádná svoboda. Prostě zaměstnání a já jako zaměstnanec bezmocná.

V té době začaly i mé velké zdravotní problémy – stres byl asi tím spouštěcím mechanismem. Ale jak tuto neřešitelnou situaci vyřešit? V nemocniční posteli bylo dost času chvíli přemýšlet a na mobilu se mi objevil příspěvek od kamarádky, kterou jsem dlouhou dobu neviděla. Slovo dalo slovo a sešly jsem se spolu.

A já se ocitla na párty, kde moje kamarádka předváděla neinvazivní technologie pro čištění obličeje. A já jsem se jako strojař do těch technologií okamžitě zamilovala. Ovšem nabídku spolupráce jsem s díky odmítla, protože se objevily strachy typu to nezvládnu, na to nemám, to neumím, budu trapná, tím se neuživím. A navíc, nechci podnikat.

Ale červík v mé hlavě byl neúprosný. Lze vyměnit zaměstnanecký poměr za podnikání a vše se hravě naučit? Jsem zvědavá ženská, tak jsem se šla té příležitosti více podívat na zoubek. K mému překvapení jsem zjistila, že je to práce jako každá jiná. Práce, kde pokud mám pevné rozhodnutí PROČ jí chci dělat, tak mi to bohatě vynahradí.

Práce, která se dá naučit a která mě naplňuje. A navíc práce, která mi dává svobodu, která mi dává čas a která mi v neposlední řadě dává finance. Ale největším hnacím motorem pro mě je můj muž, s kterým chci být doma a užívat si s ním společné chvíle. A to se mi od začátku tohoto roku daří.

Díky za všechny příležitosti, které ke mě chodí …

Danča

DEJ A BUDE TI DÁNO

Daruj kaši a zachraň dětský život   >>>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.