Jak mi zafungoval zákon přitažlivosti

Už to byl rok… Přesně před rokem jsem dospěla k největšímu životnímu objevu. K obrovskému AHA momentu, které mi obrátilo život vzhůru nohama, ale pěkně popořádku.

Uteklo to rychle a máme tu zase prosinec a adventní čas. Odjakživa miluju Vánoce. Rok co rok začínám s přípravami už od poloviny října, aby bylo všechno tip ťop, abych měla na začátku prosince všechno dokonalý, uklizený, připravený, nazdobený, napečený a abych v prosinci den co den, večer co večer u zapálené svíce a teplého punče rozjímala, odpočívala a vychutnávala tu atmosféru.

Přesto mi nakonec plány vždycky padly. Buď jsem vyčerpáním onemocněla, neměla chuť ani náladu nebo se něco nemilého semlelo, co mi plány zkazilo. Loni jsem najela stejným tempem. Od poloviny října uklízela i v těch nejzazších koutech bytu, třídila papíry do kartoték, hrníčky podle velikostí, oblečení podle barev,…

Měla napečeno, nazdobeno. Byla jsem unavená, nachlazená, vyčerpaná, ale co, však to teď dokončím a budu relaxovat. Přesně 30. 11. jsem pověsila poslední vánoční řetěz a těšila se, jak přesně s úderem 1. 12. začnu rozjímat a užívat si ten kouzelný čas. Jenže osud je nevyzpytatelný a neptá se nás.

Chtěla jsem konečně začít s péčí o sebe

A jelikož jsem byla už nachlazená dlouhou dobu, nachystala jsem si hrnec, mátový olejíček a vodu a chystala jsem se jít se napařovat a zbavit se tak rýmy. Nachystala jsem si deku, dala vařit vodu v hrnci a chystala se začít. Ještě jsem ani neusedla a hrnec s vodou na sebe převrhla. Větší bolest jsem v životě nezažila. Nastal obrovský kolotoč, ze kterého mám jen ústřižky, ale podstatné je, že jsem skončila na popáleninovém centru s popáleninou 2-3. stupně na celých dolních končetinách.

Další dny byly neskutečně těžké. Nemohla jsem vidět svého syna, kterého jsem doposud kojila a který měl 9. 12. oslavit své 1. narozeniny, jelikož zde byl zakázaný přístup dětem.

Byla jsem na dně

Lékaři mi říkali, že neví, kam až bude popálenina postupovat a že je možné, že půjdu na transplantaci kůže.

Počáteční verdikty lékařů byly dva:

Buď bude transplantace kůže a na tu se chodí tak za cca 3 týdny, než se kůže uzdraví a poté další 2-3 týdny hojení nebo transplantace nebude nutná, ale samotná léčba popálenin trvá měsíc. Vidíte ten paradox? Bylo 1. 12. a já místo rozjímání a užívání skončila v nemocnici vesměs kvůli tomu, že jsem se za něčím hnala a nesoustředila se spíše na vnitřní klid a na své myšlenky a vypadalo to, že se nedostanu domů ani na Štědrý den. Byla jsem absolutně na dně.

Nesměla jsem nic. Nesměla jsem chodit, nesměla jsem se hýbat, nesměla jsem vidět malého. Byla jsem jen já, mé popáleniny a mé myšlenky v hlavě, které moc veselé nebyly. Mohla jsem alespoň mít mobil (díky za chytré telefony), tak jsem alespoň koukala na internet a na youtube. Už ani nevím, jak přesně to vzniklo, ale narazila jsem na dokument The Secret (TAJEMSTVÍ).

Celý jsem ho zkoukla jedním dechem. Poprvé jsem zůstala se smíšenými pocity. Zvláště pasáž, kde stálo, že naše myšlenky utváří naši budoucnost, jsem naprosto zavrhovala. Takže já jako můžu za to, že tu teď ležím v nemocnici? Co jsem komu udělala? Na tohle jsem určitě nemyslela! Druhý den mi to nedalo a zkoukla jsem to znovu. A najednou přišel můj první AHA moment.

No vždyť ano, vždyť jsem se pořád za něčím hnala a opakovala:

nesmí se to pokazit, nesmí se to pokazit… a v dokumentu je přesně ten moment, kde se říká, že vesmír nezná slovo NE,

takže vesmír slyšel:

SMÍ SE TO POKAZIT a bum…pokazil mi to!!! Myslel si, že je to moje přání a chtěl mi ho splnit.  Vesmír a zákon přitažlivosti neví, co je pro nás správné a co ne. Plní jenom přání, vysílané našimi myšlenkami. Nic víc, nic míň.

Další dny jsem tento dokument doslova hltala. Stopovala jsem si každou pasáž, přehrávala pořád a pořád dokola. Viděla jsem jej snad 100x. A najednou to přicházelo úplně samo. Jeden AHA moment za druhým, všechno dávalo naprostý smysl, zapadalo mi to jako puzzle. Jelikož jsem řešila zdravotní stránku, zaměřila jsem se hlavně na část:

Já a zdraví. Jestli jsem celý dokument zkoukla 100x, tak část o zdraví snad 1000x. Dodávalo mi to minutu po minutě více a více síly. Najednou jsem došla do bodu, kdy jsem začala „googlit“ různé příběhy, kterým tento dokument nasměroval a ukázal jim cestu.

Lékaři pořád měli názor, že se mám pomalu smiřovat s variantou toho, že doma do Vánoc nebudu

Sestry mě povzbuzovaly, že si Vánoce uděláme třeba v lednu, vždyť je to jen na nás a blablabla. Myslely to dobře, ale tohle já slyšet odmítala. Než jsem došla do tohoto bodu, bylo 8. 12. a můj syn měl mít druhý den 1 rok. Řekla jsem si DOST, když nemůžu být doma na narozeniny syna, budu doma na Vánoce. Ostatní lidi z příběhů i z dokumentu se dostali z těžších nemocí za měsíce, proč ne já z tohoto úrazu za týdny, ne-li dny.

Stanovila jsem si cíl, že na transplantaci nepůjdu a že jsem na Vánoce doma. Absolutně jsem se tomu poddala. Věřila jsem. Nastavila jsem svou mysl na pozitivní myšlenky. Bylo to těžké, ale říkala jsem si, co mi jiného zbývá, než věřit? Druhý den mi lékaři řekli, že to na transplantaci nevypadá, a že když to dobře půjde, budu do konce roku doma. Nevěřila jsem svým uším. Mezi touto informací a informací o transplantaci, která mne asi nemine, uběhlo sotva pár dnů. Nic se nezměnilo. Kromě mého postoje. Postoje v mé mysli…

To mne tak strašně nakoplo, že jsem věřila dál. K víře myšlení přidala i představivost. Reálnou vizi toho, že jsem už doma s rodinou, se synem. Tahle představa mne držela ještě více. Když jsem ujela a naději ztrácela, hned jsem zkoukla dokument, projela Google a zase bylo všechno v pohodě.

Při dalším převaze 11. 12. mi lékaři řekli, že se mi kůže začíná hojit a jestli to tak půjde dál, budu na Vánoce doma

BUM! Další várka absolutního utvrzení víry a toho, že vše funguje, jak má. Když jsem viděla ty pokroky, řekla jsem si, že zkusím nebýt skromná. V upoutávce jsem viděla, že 16. 12. má být v televizi filmová pohádka, kterou jsem chtěla vidět. Dala jsem si vizi, že se na to podívám doma v poklidu se svým synem. Ten den mi lékaři sice řekli, že se hezky hojím, ale že mě musí ještě alespoň týden rozchodit. Opět skepse, ale opět jsem se nevzdala a znovu se dobíjela a dobíjela.

Další převaz byl 13.12 a lékařka se nestačila divit. Říkala, že se hojím neskutečně rychle a že bych mohla být nejpozději v pondělí doma, pokud bude další převaz hezký, tak třeba i na víkend. Domluvila mi, že mne další dny zkusí rozchodit a na druhý den ráno že půjdu do sprch a na nový převaz.

Moje naděje byla na vrcholu

Najednou jsem byla přesvědčená, že zákon přitažlivosti funguje, že jsem objevila tajemství života a ke všem dosavadním pocitům a myšlenkám přidala ještě VDĚČNOST. Vděčnost za to, že se hojím, vděčnost za to, že to dopadlo nakonec přece jen dobře, vděčnost za to, že jsou horší nemoci a úrazy a v první řadě vděčnost za to, že jsem odhalila TAJEMSTVÍ.

Ráno 14. 12. jsem šla do sprch a na převaz

Najednou se lékařka usmála a řekla, že takový vzestup neviděla. Řekla, že není důvod mne tam déle držet a začala mi sepisovat propouštěcí zprávu!!! Z nejhoršího jsem byla venku a zbytek se dal vyřešit z domácího léčení a z dojíždění na převazy. Beze vší srandy jsem se ocitla doma ještě dříve, než jsem si vysnila. Zpětně jsem našla ve všem smysl. Vždy jsem se honila za určitou dokonalostí, vždy jsem se pídila po perfektnosti, ale nikdy jsem se nevěnovala sama sobě a hlavně svým myšlenkám. Díky tomu, že se stalo, co se stalo, jsem se začala více soustředit na své nitro, na své myšlenky na své vědomí a podvědomí, na své já.

Od toho dne a od této zkušenosti se tomuto zákonu věnuji téměř každý jeden den. Vím, že funguje. Vím, jak a vím proč. A snažím se tyto poznatky dávat dál a dál. Tento dokument a hlavně v originále tato kniha od Rhondy Byrne by měla být jednou z knih povinné četby už na základní škole. Zákon přitažlivosti funguje stejně jako jiné fyzikální zákony. Nedá se přerušit, nedá se zastavit.

Měl by to vědět každý. Měl bys to vědět ty a ty i ty…

-Lenka Kubilková

Podnikatelka a majitelka eshopu

Monika Švejdová
Podporovatelka maminek, které chtějí objevit svůj potenciál a ukázat ho světu ve formě vlastního podnikání. Zakladatelka projektu Podnikající máma >>. Autorka online programu Probuď svůj potenciál >>. Zakladatelka výzvy k probuzení ženského potenciálu >> Spoluautorka Klubu podnikavých maminek >>. Autorka ebooku Do naha>> a Více o mně se dozvíte tady>>

Buď tam, kde je podpora

Pro všechny, co chtějí růst >>>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.