Jak pochopit své životní lekce a vrátit se do své síly? [Příběh Ireny Bojdové]

Vždycky jsem byla chytrá žačka, studentka, poslušný zaměstnanec (i když v hloubi duše nespokojený) a také nemilovaná exmanželka a upachtěná máma samoživitelka, která se úporně snažila všechno zvládat sama.

Dlouho jsem běhala svůj krysí závod „práce…děti…domácnost…vyčerpání“. Dost možná, že by to vyčerpání bylo úplné, kdybych po pěti letech akce „samoživitelka – zaměstnankyně“ nepotkala svého současného přítele a neodstěhovala se za ním do jiného města.

Najednou jsem musela změnit staré zaměstnání a s nástupem do nového mi jasně došlo, že když už jsem udělala jeden krok se stěhováním, je čas udělat i druhý. Být sama sobě pánem, sama za sebe zodpovědná a tvořit svobodně.

Udělala jsem rozhodnutí a vydala jsem se na novou cestu

V té době se můj bývalý manžel rozhodl, že odejde z tohoto světa. Byla to doba velkých odpuštění a velkých uvědomění.

Hodně mi pomohl můj syn, když mi při psaní úlohy razantně řekl: „ Mami, já přesně nevím, čím budu, ale rozhodně nechci skomírat v šedivý krabici jako ty.“ Hm, to pro mě bylo velký uvědomění a dodnes za něj děkuji.

A tak jsem se já, vystudovaný biochemik-potravinář rozhodla nadobro odejít z korporátu.

Neměla jsem páru, jak to dokážu, za to jsem měla obrovskou víru v sebe sama, že to zvládnu. Měla jsem pro sebe a děti vytvořenou finanční rezervu a jediné co jsem věděla bylo, že chci tvořit a spolupracovat se ženami.

Dala jsem výpověď,

zapsala se do kurzu kosmetičky a začala si na úřadech vyběhávat povolení pro malinkou provozovnu na výrobu květových vod. Je to moje vášeň a miluji to. Těšila jsem se na své „Až budu samostatná a finančně svobodná“. V tu chvíli jsem byla hodně naivní. Brzy jsem zjistila, že proto aby se člověk uživil, nestačí pouhá vášeň k řemeslu. Čím více jsem si zjišťovala, tím víc mě to všechno frustrovalo. Ale už nebyla cesta zpět. Už byla jen vpřed. A proto vždy hledám způsoby, jak to udělat jinak a lépe, než důvody „Proč to nejde“.

Během svých plánů a hledání podnikatelské cesty jsem objevila ženu, která mě neuvěřitelně inspirovala svou osobností. Propojily jsme se a ona mi nabídla možnost podnikání, která mě zaujala. Jen jsem ji neuměla pořádně uchopit a má vize kosmetičky s vlastní výrobnou byla stále aktuální a já jsem na ní dávala veškerou pozornost.

Přeci musí být nějaký způsob….

A pak se to stalo! Přišla březnová „koronavirová“ opatření a mně se během jednoho dne sesypaly všechny mé plány.

Chvilku mi trvalo, než jsem se vzpamatovala. Bylo třeba si přiznat, kolik mých plánů bylo naivních, i když krásných. Bylo na čase udělat další rozhodnutí, že to nevzdám a že je potřeba změnit způsob myšlení.

Dnes to beru jako zásah vyšší moci, který mi dopomohl k dalšímu uvědomění. Najednou mi seplo,  jak chytře uchopit svůj aktuální byznys. Wow! Hlavně mi to vše začalo dávat velký smysl a krásně vše do sebe zapadalo. 

Došlo mi, kde je moje šance. Kde mi už několik týdnů leží poklad u nohou a já ho prostě nevidím. A tak jsem se vrátila k podnikatelské příležitosti, jejíž nabídku jsem předtím nevnímala ani zdaleka tak dobře, jako dnes. A začala ji propojovat se svým byznysem.

Pochopila jsem, že jsem dostala možnost naučit se svobodně podnikat, být v kontaktu s neuvěřitelně inspirujícími lidmi, učit se, růst a jít si i tak za svým snem. Což je finanční a časová svoboda a práce se ženami. Jen jinak a mnohem moudřeji, než jsem měla původně v plánu.

Člověk míní a život mění 

Teď už vím, kam jdu a co chci. Stále chci pracovat se ženami a chci být i kosmetička a destilovat květové vody, jít za svobodou, za možností být více času vědomě s dětmi a mužem, sama se sebou. Ale také vím, že díky podnikatelskému projektu, do kterého jsem nedávno vstoupila, dostávám mnohem víc. Jdu krok po kroku zpátky sama k sobě a ke své síle a k tvořivosti. Navíc na té cestě nejsem sama, mám kolem sebe spoustu velmi inspirativních lidí. Každý ten krok si užívám a vlastně užívám si celou tu cestu. Důležité je vykročit a to ostatní pak přijde do cesty v pravou chvíli. Vždycky to tak je, je potřeba se vůči tomu pouze otevřít a mít víru v to, že vše se děje k našemu nejvyššímu dobru.

Jsem vděčná, pokud jsem nějakou ženu inspirovala k tomu, jít si za svým snem, ať už je jakýkoli. Věřte v sebe. O nikom jiném to není.

Ps.: Podnikatelský projekt, který mi pomáhá budovat si své podnikání, má otevřené dveře každému, kdo cítí, že TEĎ je ten čas na změnu.

Těším se, pokud se v něm uvidíme. Pokud ti mohu pomoci, propojme se na messengeru a s radostí předám info.

S láskou Iren Bojdová

 

JAK VYBUDOVAT PROSPERUJÍCÍ ONLINE PODNIKÁNÍ

série tří webinářů, který ti pomohou na cestě k úspěchu

začínáme 19.6. - 21.6. 2023  

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.