Jsi stále unavená? Řešení existuje…

Když se dnes poohlédnu zpět v čase, do doby, kdy jsem byla permanentně unavená a jela jen na autopilota, musím se tomu dnes už jen smát. Opravdu se mi nelíbil život, který jsem žila podle někoho jiného, všechny ty role, co jsem hrála. To vše bylo dost vyčerpávající. Od té doby, co jsem se rozhodla že takto ne, začala jsem se pomalu měnit.  Začala jsem překonávat své strachy a objevovala své talenty, svůj potenciál.

Od té doby, co jsem našla řešení, jsem opravdu vděčná sama sobě za to, že jsem poslechla svůj vnitřní hlas.

Ale popořádku …

Nerada vzpomínám na období, kdy jsem se cítila vyčerpaně a na dně svých sil

Sebe jsem vždycky řadila až na poslední místo. Měla jsem potřebu vyhovět všem na úkor sobě samé. Bylo to doslova vyčerpávající. A proč? Protože jsem vždy jako první uspokojovala potřeby ostatních. A na mě jaksi nezbýval už čas. Nikdy jsem nedělala to, co mě baví a vlastně jsem to pořádně ani nevěděla. Myslela jsem, že si to nemůžu jaksi dovolit. Nikdy jsem si neudělala čas jen pro sebe. Přišlo mi to zbytečné. A výsledek? Únava, vyčerpání a různé nemůcky.

Nevážila jsem si sebe sama, nestála si za svým názorem a dokonce jsem se bála toho, že když něco řeknu, tak jak si myslím, že mě za to ostatní odsoudí. Tak jsem nosila několik let masku a hrála jsem roli někoho jiného. Roli vděčné a spokojené manželky, matky, kamarádky a zaměstnance.

Navenek spokojená, sebevědomá, milující žena, která je oporou svému muži a ukázkovou mámou svého syna.

>>>

Uvnitř křičící zraněná bytost toužící po změně. Toužící po vyskočení z té každodenní rutiny.

Proč se cítíme jako tělo bez duše, i když máme navenek všechno?

Každý má někdy den blbec a je to úplně normální. Ale co normální není, je když několik měsíců cítíme prázdnotu. Znáte ten pocit, kdy už vás nenadchne ani zbrusu nový iPhone nebo hodinky od Lacoste? Tak o tom já přesně mluvím. Štěstí a radost si stále nosíme s sebou. Ten, kdo si myslí, že štěstí se hledá někde venku, tak ten se nedočká.

Kdyby jen existovalo něco, co mi zas vnese krev do žil

Jo super, mám muže, který vydělává pěkné peníze, mám krásný dům a krásné auto, mám úžasné děti, ale zkrátka tam něco chybí

Co to je? Neměla bych být šťastná? Měla, ale nejsem, co mi chybí?

  • je to tak snadné, ale plno lidí v tom hledá vědu…
  • stačí si dovolit dělat věci podle sebe
  • stačí poslouchat svůj vnitřní hlas
  • stačí tvořit a dělat to, co nás baví, v tom je radost
  • najít své vášně, své silné stránky, své talenty, zkrátka najít sama sebe

Ovšem to jde těžko s podlomenou sebedůvěrou, se strachy z odsouzení, z toho, že nejsem dost dobrá, strachem z toho, že mě nebude mít nikdo rád a že mě nikdo nepodpoří. Takto bych mohla pokračovat do nekonečna.

Jaké máme možnosti?

Buď si to uvědomíme včas a začneme dělat aktivní kroky ke změně nebo jednoho dne dostaneme od života facku a změnu uděláme stejně. Protože už nebude jiná možnost. Ne nadarmo se říká, že buď to půjde po dobrém nebo po zlém.

Vím o čem mluvím, já tu facku totiž dostala. Tak dlouho jsem se bála udělat v životě změnu, až ji udělal můj bývalý manžel tím, že si našel novou ženu.

A tak to zkrátka v životě chodí, buď si uvědomíme svoji hodnotu a nebo dostaneme od života takovou facku, aby nám to do tý hlavy nateklo.

Řešení existuje

Už jste se zeptaly samy sebe po čem vaše srdce touží? Ne, tak to udělejte! Jak? Jednoduše

Najděte si chvíli pro sebe

Zavřete oči a sami pro sebe se zeptejte, co chcete…

Někdy odpověď nepřijde hned, ale nejdůležitější je to zastavení samotné.

Když se tě zeptám, v čem jsi dobrá, znáš odpověď? A uplatňuješ to ve svém životě? Pokud ano, je to správně a pokud ne, proč ne? Je tam strach z odsouzení, strach z neúspěchu, strach z nepodpory nebo z nepochopení? Ano, tyto podkopávače sebehodnoty velmi dobře znám, setkávám se s nimi u svých klientů denně.

Poslechnout hlas svého srdce – to je hlavní téma.

Nevěř tomu, že talent mají jenom sportovci nebo umělci. Není to pravda. Talent Potenciál máš i ty. A tvým radostným údělem je žít ho. Jinak se budeš motat v kruhu nespokojenosti, jako když se pes honí dokola za svým ocasem. Nejsme na světě proto, abychom trpěli.

 

Každé ráno se těším na to, až budu dělat to, co miluji a to ze srdce přeji každému

Jsem nadšená, že mám kolem sebe ženy na stejné vlně. Když se rozhodneš pro změnu, možná pár starých přátel zmizí, ale místo nich přijdou jiní, kteří velmi obohatí tvůj život. Nečekej na to, že změna přijde z venku, to by ses nedočkala, udělej první krok k sobě a pak uvidíš, co se stane venku.

Stále hledáme řešení venku a říkáme si, až se změní tohle a tohle, tak to bude lepší…

Nebude… Změna musí začít uvnitř nás.

Jsem šťastná, že mohu pomáhat ženám otvírat jejich potenciál a uzdravovat jejich sebevědomí. Jsem šťastná za každou z vás, která projde programem Probuď svůj potenciál a řekne, děkuji. Je to pořádná výzva projít tento třítýdenní program a je to doslova transformace a já nyní děkuji vám za to, že jste…

Monika Švejdová
Podporovatelka maminek, které chtějí objevit svůj potenciál a ukázat ho světu ve formě vlastního podnikání. Zakladatelka projektu Podnikající máma >>. Autorka online programu Probuď svůj potenciál >>. Zakladatelka výzvy k probuzení ženského potenciálu >> Spoluautorka Klubu Online Podnikatelek >>. Více o mně se dozvíte tady>>

Buď tam, kde je podpora

Pro všechny, co chtějí růst >>>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.