Kam se ženy ženou, když mají být ženou?

Když mě po Vánocích opustil přítel (více ve článku „Z indiánky zralou ženou“), ptala jsem se sama sebe pořád dokola, proč?!

Vždyť měl skoro všechno!

Měl uklizeno, uvařeno, vypráno, postaráno o děti, vše zorganizováno, připraveno, vyřízeno, a i ten sex sem tam občas byl, aby se neřeklo. A jak už jsme psala na začátku, měl skoro všechno. To hlavní ale ne.

Možná měl služku, kuchařku, pradlenu, vzornou matku, vychovatelku, organizátorku, pečovatelku, sekretářku, údržbářku, ale neměl ženu. Neměl rovnocennou partnerku a milenku.

Chlapi jsou na nic? Nebo?

Mnoho žen tvrdí, že domluva s chlapem je nemožná. Jsou to nepozorní lajdáci, neschopní lenoši, zkrátka že chlap je taková „klasika“. Já po téhle zkušenosti tvrdím, že určitá část žen si za to může sama!

Od pradávna je muž lovec a zabezpečovatel celé rodiny. Žena je pečovatelkou, která střeží rodinný krb a přikládá do ohně. Ona je tudíž zodpovědná za jiskru v rodině, protože snad každý chce sedět v teplém kruhu a ne u skomírajícího plamínku.

Kdo rozdmýchá oheň?

A pokud tomu tak je a plamínek slábne, je to právě ona, kdo má schopnost oheň zase rozdmýchat. Tím, že bude plivat kolem, házet vinu na druhého, argumentem přebíjet argument, vyčítat, porovnávat, očekávat a znehodnocovat cenu druhého, tím oheň nadobro uhasí.

Uvědomit si to, přijmout to a zachovat se tak, je jistě pro řadu žen těžké a nepřipustitelné. Jenže to už je pak věcí samotného ega a ne schopnosti udržet kvalitní a pevný partnerský vztah. Až člověk přijde na to, jak moc osvobozující je nechat prostě tvrdou skořápku ega rozlomit a vyloupnout tím vědomí sebe, pak všechno tohle pochopí.

Muži jsou od přírody prostí

Bez urážky!

Stačí jim k životu málo. Mít co jíst, zažívat kvalitní sex, dýchat klidnou atmosféru domova, občas si vyrazit s přáteli, mít po boku ženu, na kterou bude náležitě pyšný a v hlavě „kout ničeho“.

Ten, kde se nikdy nic neuklízí, kde je naprosté ticho, neřeší se tam žádné dětské prdy ani jiné ženské malichernosti  a jiné zatěžující informace. Tam není prostě nic, taková mimo-realita.  Žádný vetřelec tam nesmí, natož s prachovkou nebo luxem.

Ženy jsou komplikované

Bez urážky!

Dokáží myslet a  dělat tisíc a jednu věc, dokáží toho prostě mnoho. Ale kdo se je prosil o to, aby byly takovým Ferdou Mravencem?!

Vždyť on byl téměř dokonalý, vynalézavý, chytrý, a vždy si se vším poradil. Pro muže je Ferda silným rivalem, konkurentem, sokem, zvlášť když on sám je postaven do role Brouka Pytlíka.Už tohle samotné zní konfliktně, rozporuplně a vůbec ne láskou a porozuměním spojené.

Proč prostě ženy nejsou silné a křehké?

Silné proto, aby zvládly porod a vše s mateřstvím spojené. Křehké proto, aby jim mohl muž dělat ochránce. Žádná ukňouraná fňukna či maskulinní drsňačka, ale mužova ozdoba. On chce svou jemnou holčičku dobývat, zároveň v ní mít milenku a po svém boku dámu.

Jsou to právě ženy, které mají ve svých rukou klíč ke spokojeným vztahům, je si to pořád ještě úplně neuvědomují.

Lucie Kolářiková
Jsem porodní asistentka a matka dvou úžasných dcer. Bydlím ve Strakonicích a momentálně je mou náplní na rodičovské dovolené kromě péče o děti, seberealizace a partnerské vztahy.

Buď tam, kde je podpora

Pro všechny, co chtějí růst >>>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.