POMŮŽETE MI STÁT SE AMBASADOREM ?

PROČ JSEM SE ROZHODLA JÍT TOUTO CESTOU?

Můj příběh už znáte a budu moc ráda, pokud spolu rezonujeme na stejné vlně. Tady je víc o projektu, který chci z celého srdce podpořit. Pokud do toho chcete jít se mnou, pojďme se propojit na messengeru, s radostí pošlu odkaz, kde se dají kaše darovat. Tento rok plánujeme na nějaký čas zmizet se svou rodinou do Jihoafrické republiky, což je jen jeden stát od Malawi a moc se těším na to, až s vámi budu sdílet svou misi.  


VÍCE INFO O PROJEKTU

A JAK FUNGUJE

GLOBÁLNÍ PROBLÉM

Podle Světového potravinového programu:

  • špatná výživa způsobuje téměř polovinu (45 %) úmrtí u dětí do pěti let - 3,1 milionu dětí ročně.
  • 66 milionů dětí školního věku chodí do vyučování o hladu. Jen v Africe samotné je to 23 milionů.

Hlavní problém je negramotnost populace a vysoká porodnost, kdy děti rodí děti, je to doslova začarovaný kruh.

FAKTA O MALAWI

JEDEN Z NEJCHUDŠÍCH STÁTŮ NA SVĚTĚ

Z 13,9 milionů obyvatel Malawi jsou 2 miliony sirotci. Průměrná délka života je 44 let. 30% dětí zemře ještě před pátým rokem života kvůli podvýživě a AIDS. 


 

Tento projekt je především o vysoce výživném jídle, které bylo vyvinuto špičkovými světovými výživovými vědci, a které je známé jako kaše VitaMeal.

Díky iniciativě Nourish the Children, která vznikla v roce 2002 se podvyživeným dětem v Malawi daří žít kvalitnější život

Pokud chceme změnit kolektivní vědomí lidí k lepšímu, je velmi rozumné začít od "spoda" populace. Od těch co jejich podvědomí není ještě zaneseno bordelem s negativními přesvědčeními, kde jsou srdce otevřená, kde je čistá láska. Tam má podpora velký smysl. Ano jsou to děti, které "bohužel" nejvíc ovlivňujeme my dospělí.

HLAVNÍ MYŠLENKA PROJEKTU JE JEDNODUCHÁ

Dárci koupí kaši. Kaše se vyrábí v závodu přímo v Malawi místními lidmi, což je skvělé, protože nevznikají žádné ztráty.

Hlavní podmínkou k tomu, aby dítě kaši dostalo je, že jej rodiče pošlou do školy. Strava je navázána na vzdělávání, což vede k větší gramotnosti. Děti se vzdělávají a nemusejí dřít bídu. Jsou najedené, mají větší imunitu, dokáží tak odolávat nemocem a jsou šťastnější.

Snižuje se riziko, že děti rodí děti, což je mega problém v těchto zemích. Každopádně díky tomu, že děti dostanou kvalitní jídlo, se jim posiluje imunita a klesá tak úmrtnost, která je v chudých zemí velká.

Jedno balení kaše, které vychází na 532 Kč pokryje plnohodnotnou stravu jednomu dítěti na celý měsíc.

Co daruješ a co díky tobě děti dostanou?

Zdravé jídlo VitaMeal

Kaše VitaMeal poskytují správné množství kalorií, bílkovin, tuků, uhlohydrátů, vitamínů a
minerálů, které podvyživené děti potřebují, aby mohly růst a rozvíjet se na plný potenciál. Je tedy vysoce výživná.

Děti se díky této stravě, vyhnou nedostatku vitaminu A, což je v chudých zemí hlavní příčinou slepoty (bohužel slepota je v Africe velmi běžná) a nedostatku zinku, což způsobuje retardaci a děti jsou náchylné k infekcím a průjmům.

Kaše VitaMeal je vyráběná z místních plodin jako je kukuřice a sojové boby, na které jsou místní lidé zvyklí. (Plno organizací dělá chybu v tom, že se lidem snaží dovážet jídlo z Evropy, které jim způsobuje zdravotní problémy)

• Byla navržena odbornou radou Kena Browna. Dr. Brown je vyhlášený světový
odborník v oblasti dětské výživy v zemích třetího světa.


Je obohacena o 25 základních vitamínů a minerálů, které ve vysoce účinných množstvích
pomáhají napravit všechny nedostatky živin a podporovat zdravý růst a vývoj.


• Poskytuje množství živin pro růst a vývoj kostí.

• Obsahuje vysoké množství esenciálních mastných kyselin, které jsou potřebné pro správný vývoj a funkci mozku, zdraví kůže a pro vytváření imunity.

•  Poskytuje elektrolyty, zejména draslík, které jsou potřebné k udržení tekutin v těle a správné funkci svalů, zejména u podvyživených dětí.

VitaMeal pomáhá prolomit začarovaný cyklus podvýživy.


Díky za každý dětský úsměv

Dětský smích je největší odměna ♥

DEJ A BUDE TI DÁNO

JDEŠ DO TOHO SE MNOU?

♥♥♥

TO CO NÁM PŘIJDE JAKO SAMOZŘEJMOST

ZA TO SE JINÍ LIDÉ MODLÍ ...

Fotky jsou z dílny MARCUS WESTBERG, maximálně doporučuji omrknout jeho web a děkuji každému z vás, kdo se na pomoci dětem v Malawi podílí.

A pokud je tu mezi námi někdo, koho projekt nadchl a chtěl by se zapojit ve větším měřítku, tak se ozvěte, budu moc ráda.

Díky moc, s láskou a úctou k tvé jedinečnosti

∼Káťa∼


Prostor pro vaši podporu