Jak vypadá Podnikající máma?

Projekt Podnikající máma v online světě už bude zachvíli slavit své první narozeniny a já si uvědomila, že jsem nedala vůbec vědět světu o tom, kdo Podnikající máma je. 🙂

Tak pojďme na to.

Jak taková žená vypadá a může se jít stát každá žena?

  • Ano, každá z nás má svobodnou volbu toho, jak naloží se svým životem.
  • Podnikající máma je žena, která si chce změnit život. Je to žena, která se nacházela v situaci, která ji už nevyhovovala a chtěla se ve svém životě posunout dál.
  • Je to žena, které touží po svobodě. Která si chce sama rozhodovat o tom, jak využije svůj čas. Kolik  času bude investovat do svého podnikání a kolik času chce trávit se svými dětmi.
  • Je to žena, která chce na sobě pracovat, má vyšší cíle a chce být inspirací pro své děti. Chce jim ukázat jiný svět. Takový svět, ve kterém je místo pro svobodnou volbu.
  • Je to žena, která chápe, že na prvním místě je ona sama. Protože, když uspokojí své potřeby a je šťastná, má pak plno energie na rozdávání pro svoji rodinu.

Dnes jsem Podnikající máma

Dnes díky podnikání žiji život, jaký jsem dřív žít chtěla, ale bála jsem se. Svou práci si koriguji podle svého harmonogramu, který si vytvářím sama. Jsem závislá sama na sobě a už bych neměnila.

Je to skvělé! Svůj pracovní čas věnuji tomu, co mě baví a hlavně vím, že to dělám pro sebe a ne pro nikoho jiného! Svůj volný čas, pak mohu lépe využít, protože už nechodím z práce domu vysátá jak citrón.

A víte proč? Protože dělám, to co chci a ne to, co se ode mě očekává.

Miluji svobodu a vím, že je plno lidí, kteří by svou svobodu v pracovním životě, také velmi rádi přivítali. Avšak jediné, co jim v tom brání je strach, strach začít.

Třebaže již dávno víte, jakým směrem Vás srdce táhne, stále ještě nyní sedíte v kancelářském křesle, které patří někomu jinému!

Před několika lety jsem byla úplně jiný člověk

Ještě doteď mám v živé paměti období, kdy jsem, co by jako zaměstnanec, přemýšlela, jaké by to bylo, kdybych byla pánem svého profesního života.

Pracovala jsem ve státní správě. Někdo si řekne, jo super státní správa, jistý zdroj příjmů a žádné přesčasy .

V té době, když tato nabídka přišla, mě zlákala „pomyslná jistota“. Ovšem slovo „pomyslná“ je na místě. Stejně jsem se furt něčeho bála. Bála jsem se svého šéfa, s jakou náladou dnes přijde do práce. Bála jsem se, že nedostanu odměny, jaké bych si zasloužila. Bála jsem se, že mi neprodlouží smlouvu. A tak jsem se tři roky plácala v něčem, co jsem vlastně nechtěla.

Mé podvědomí mělo naučeno z dětství, že mám vystudovat školu, najít si dobře placenou práci a pak se vdát a založit rodinu. Čas v šedé státní správě běžel a já si začala uvědomovat, že takhle ne. Sice jsem každý měsíc vydělávala uspokojivou sumu peněz, avšak za cenu, jestli ta práce má pro mě vlastně smysl.

Ranní vstávání v pět hodin ráno pro nočního tvora, vážně nic moc.  Sice mi každý říkal, jak je to skvělé, že pracuji od sedmi hodin do půl čtvrté, co víc si přát, ale nikdo už neviděl, jak vysátá jsem z toho prostředí byla. Nikdo už neviděl to, že v těch půl pátý odpoledne, co jsem přijela domu, bych si nejraději hodila kopyta nahoru a spala, až do rána.

Zjistila jsem, že můj biorytmus je nastavený úplně jinak a v žádném případě se neslučuje s biorytmem mojí práce.

Dnes vím, že to byl strach ze změny a postupem času jsem si přišla i na to, že onu pomyslnou jistotu nemáme téměř v ničem.

Z celého tohohle kolotoče mě vysvobodilo těhotenství, a však něco mi stále chybělo, potřebovala jsem se realizovat i jinak, než jenom pleny, mléko a dudlík. A tak jsem se jednoho dne rozhodla, že si změním život.  Že to, že jsem máma a jsem s dítětem sama, neznamená, že celý svůj život probrečím nad tím, jaký jsem chudák. A že jsem někde, kde vůbec být nechci.

Co jsem začala dělat jinak?

Začala jsem u sebe. Vzdělávala se, hledala způsoby, jak věci začít dělat jinak a lépe, přestala jsem se litovat nad svým spackaným životem a pustila jsem se do akce.

Ze všeho nejvíc mi pomohlo to, že jsem si uvědomila své silné stránky, své přednosti a začala je využívat ve svém podnikání. Ale to je zas na jiný příběh. 🙂

Zkrátka všechno jde, když se chce. A proto v Podnikající mámě podporujeme všechny ženy, které to cítí stejně. Ženy, které se chtějí pohnout z místa a chtějí žít svobodný život, chtějí využít své kvality a silné stránky ve formě podnikání, nechtějí se vrátit po skončení rodičovské zpět do zaměstnání a chtějí podnikat bez šéfa v zádech.

Miluju ten pocit, když vedle mě lidi rostou a jdou kupředu. A tak jsem založila projekt Podnikající máma, abych pomohla ostatním ženám, změnit si svůj život, ve kterém bude místo pro radost, pro podnikání a pro kvalitně strávený čas se svými děti.

A o tom to je. 😉

Monika

Monika Švejdová
Podporovatelka maminek, které chtějí objevit svůj potenciál a ukázat ho světu ve formě vlastního podnikání. Zakladatelka projektu Podnikající máma >>. Autorka online programu Probuď svůj potenciál >>. Zakladatelka výzvy k probuzení ženského potenciálu >> Spoluautorka Klubu Online Podnikatelek >>. Více o mně se dozvíte tady>>

Buď tam, kde je podpora

Pro všechny, co chtějí růst >>>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.