Měla jsem obrovský strach začít podnikat

Měla jsem obrovský strach začít podnikat

Vždycky jsem chtěla podnikat. Mou životní prioritou byla a stále je osobní svoboda. Chtěla jsem o sobě a svém čase rozhodovat pouze já sama. Nikdy jsem si ale dost nevěřila, abych skutečně začala. Měla jsem strach z neúspěchu, strach, že bych zjistila, že na to opravdu nemám a potvrdily by se moje obavy z toho, že jsem vlastně absolutně neschopná, čehokoli dosáhnout.

Zároveň jsem vnímala i strach z úspěchu, bála jsem se, že by to mohlo mít negativní vliv na rodinné vztahy. Dalším důvodem, proč nezačít bylo, že jsem dávala příliš velký význam na nalezení svého životního poslání. Aby toho nebylo málo bojovala jsem i s přesvědčením, že jsem na podnikání moc mladá a že mě tudíž nikdo nebude brát vážně… a takhle bych mohla pokračovat do nekonečna. Nakonec jsem byla zaměstnaná skoro 10let.

Peníze nic moc, šéf cholerik a já měla strach odejít, že bych přišla o tu svou iluzi jistot. Jediné, co mě tam ale drželo, bylo pohodlí. Nic mě nenutilo vystoupit z komfortní zóny.

Přišlo první dítě

Po narození první dcery jsem se psychicky sesypala, a abych se sebou něco udělala, absolvovala jsem psychoterapeutický výcvik metodou EFT a jiné kurzy osobního rozvoje. Naučila jsem se pracovat s vlastními emocemi, omezujícími přesvědčeními a strachy. Naučila jsem se vědomě pracovat se svým podvědomím a pochopila jeho jedinou funkci mě v každé situaci chránit. Následně jsem i já začala pomáhat ženám s malou sebedůvěrou.

Přišlo druhé dítě

Po narození druhé dcery už ale nebylo tolik času věnovat se klasickým konzultacím. Hledala jsem způsob, jak bych mohla ženám i nadále pomáhat.

Přišel úžasný projekt

Pak mi přišel do cesty úžasný projekt, díky kterému ženám pomáhám překonávat jejich strachy a bloky v úspěchu a zároveň jim dávám příležitost podnikat odkudkoli a zdarma. Jsem nadšená z možností, které dnešní doba online komunikace nabízí. Protože v dnešní době mohou být ženy svobodné, nezávislé, mohou podnikat a tvořit si vlastní příjem. A já jsem moc šťastná, když vidím, jak si ženy plní své sny a odhazují nánosy strachu.

Moc ráda pomohu i vám na vaší cestě k úspěchu.

S láskou Eva Horká

Monika Švejdová
Podporovatelka maminek, které chtějí objevit svůj potenciál a ukázat ho světu ve formě vlastního podnikání. Zakladatelka projektu Podnikající máma >>. Autorka online programu Probuď svůj potenciál >>. Zakladatelka výzvy k probuzení ženského potenciálu >> Spoluautorka Klubu podnikavých maminek >>. Autorka ebooku Do naha>> a Více o mně se dozvíte tady>>

Buď tam, kde je podpora

Pro všechny, co chtějí růst >>>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.