Je mi 26 let a už jsem toho stihla docela dost

Je mi 26 let a už jsem toho stihla docela dost

Za 26 let se dá stihnout spousta věcí a já to dotáhla poměrně vysoko. Mohla bych tedy právem na sebe být pyšná. Avšak nejsem, protože jsem dokázala mnoho, ale odžila velice málo. Když přemýšlím nad tím, co jsem dokázala a co mě k tomu vedlo, zjišťuji, že jsem spoustu let odžila takzvaně na autopilota. Vždy jsem se dobře učila a byla spíš technický typ, přestože jsem žena.

Vystudovala jsem střední stavební školu a poté i vysokou stavební a stala se v tomto oboru inženýrem. Mým plánem bylo vybudovat úžasnou kariéru jako projektant a pomáhat lidem realizovat jejich stavby. A v neposlední řadě jsem také toužila po šťastné rodině.

Souběžně se školou jsem měla pár brigád v oboru a těsně před promocemi jsem získala práci, do které bych mohla nastoupit jako absolvent. To vše jsem dělala, protože se to tak má a nenapadlo mě vnímat varovné signály mého těla, které mi říkalo, že toto není ta správná cesta.

Každý den jsem vstávala s příšerným pocitem, že někam musím, ať už to byla práce nebo škola. V práci jsem nebyla schopná kvalitně spolupracovat s kolegy, respektovat nadřízené a nechat si od nich svoji práci organizovat.

Byla jsem na pokraji sil, ale dál ve všem pokračovala a stále se ujišťovala, že právě takhle vypadá život a že ostatní to také zvládli. Do toho všeho přišlo neplánované těhotenství. Jelikož jsem zvyklá překonávat překážky, rozhodla jsem se školu dostudovat, práci si udržet a po narození děťátka z domu dál pracovat.

Velkou část výuky jsem promeškala zvracením na záchodě a co bylo nejhorší, na své dítě jsem se netěšila a bylo pro mě překážkou. Druhou polovinu těhotenství jsem prožila v práci, kde jsem musela celých osm hodin sedět u počítače a trávit dvě hodiny denně v autě.  Čekala jsem na porod jako na vysvobození.

Po porodu jsem zjistila, že nejsem vůbec schopná pracovat a věnovat se něčemu jinému než mému synovi. Většinu času jsem na něj byla sama, protože manžel svoji roli otce nepochopil. A tak jsem bydlela v cizím domě bez podpory manžela s nátlakem nadřízených na to, abych začala pracovat.

V hlavě se mi honilo, že to vše musím zvládnout, abychom jsme měli dostatek peněz.

Jednoho dne jsem se zhroutila

Když jsem posbírala zbytek sil, uvědomila jsem si, že pokud něco neudělám, budu tahle žít do konce života. Tak jsem se pro začátek rozhodla změnit situaci, ve které jsem byla. Odstěhovala jsem se synem od manžela, nechala se rozvést a našla si nového partnera. V rodině a v novém partnerovi jsem získala dostatek podpory a začala jsem pracovat na svém sebevědomí. Zákon přitažlivosti mi začal posílat do života úžasné lidi, knihy, filmy, videa a příležitosti. Krůček po krůčku jsem se přibližovala novému snu. Nyní už vím, že mojí cestou je podnikání.

Jsem vděčná za to, že jsem své příležitosti využila a moc ráda pomůžu komukoliv, kdo stojí na začátku a touží po změně. Stačí znát své proč a Vaše jak se ukáže. Za to se mohu zaručit.

Už vím, kdo jsem a kam směřuji

Jelikož jsem si kladla správné otázky, už vím, kdo jsem a kam směřuji.  A tak se Vám ráda představím. Jsem Ing. Radka Železná, pyšná máma 19ti měsíčního chlapečka Péťi a milující partnerka přítele Radka. Jsem tvořivá, vnímavá a laskavá žena, jejímž snem je žít poklidný život se svojí rodinou. Mým projektem je budování svojí značky Vee, která zahrnuje malování na textil, paličkování, vyrábění bižuterie a spousty dalších technik, pomocí kterých, se dají zdobit a recyklovat všechny věci okolo nás. Mám velikou radost, když mohu tvořit něco pěkného pro druhé a tím utvářet jejich domácí vesmír. Baví mě být kreativní a obklopovat se krásnem.

 

Mým snem je po skončení rodičovské dovolené mít stále dost času pro svou rodinu, koníčky a podnikání a proto už nyní makám na svém snu, protože nic se nestane ze dne na den. Jsem vděčná za to, že jsem dostala příležitost, díky níž si svoje sny mohu splnit.

Jsem šťastná za to, jaká jsem.

Radka Železná

 

 

Monika Švejdová
Podporovatelka maminek, které chtějí objevit svůj potenciál a ukázat ho světu ve formě vlastního podnikání. Zakladatelka projektu Podnikající máma >>. Autorka online programu Probuď svůj potenciál >>. Zakladatelka výzvy k probuzení ženského potenciálu >> Spoluautorka Klubu podnikavých maminek >>. Autorka ebooku Do naha>> a Více o mně se dozvíte tady>>

Buď tam, kde je podpora

Pro všechny, co chtějí růst >>>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.