Nikdy jsem neměla ráda práci, ve které jsem se nudila [Příběh Hanky Vyroubalové]

Nikdy jsem neměla ráda práci, ve které jsem se nudila. Potřebovala jsem vždycky akci. Proto se mou životní cestou stala logistika. V tomhle oboru jsem se pohybovala víceméně celý svůj život – jako zaměstnanec. Moje cesta mě před cca 15 lety zavedla do malé soukromé firmy, kde jsem dostala na starost právě vybudování logistiky. Sešlo se nás tam pár nadšenců, makali jsme od rána do večera – a dařilo se nám. Firma prospívala, rostla, přibývali noví zaměstnanci, nové pobočky, práce bylo čím dál víc.

Bohužel růstem firmy se začala měnit i její politika a její chování k lidem. A mně začalo čím dál víc vadit, že jsem musela prosazovat u svých podřízených věci, se kterými jsem vnitřně nesouhlasila. Pomalu jsem si začala uvědomovat, že už mě moje práce nenaplňuje a že potřebuji změnu.

Strach z budoucnosti

Jenže – strach z budoucnosti, z toho, jestli najdu jiné uplatnění, jestli seženu dobře placenou práci, abych mohla podporovat dceru v zahraničí na studiích – prostě, zůstávala jsem. Z práce jsem chodila naštvaná, bez nálady, vypěstovala jsem si slušnou fobii na lidi – vyhýbala jsem se společnosti, zavírala se doma. Prostě jsem to už nebyla já.

Když neuděláme změnu dobrovolně, život to za nás vyřeší sám

A pak moje tělo řeklo dost. Zůstala jsem dva měsíce doma na neschopence a začala hledat, kudy dál.  Uvědomila jsem si jednu věc – že jsem celý život pomáhala někomu budovat jeho sny – svým šéfům, manželovi, dětem, rodičům. A já jsem se někde v tom procesu ztratila, na mě už prostě nebyl čas, prostor, síly. A zrodil se sen – vybudovat si něco svého.

Ale co?

Nemám žádné skvělé koníčky, které bych mohla proměnit v podnikání, ani žádný mimořádný talent. A tak jsem hledala, zkoumala různé možnosti, zjišťovala, že na jejich realizaci nemám finance… ale sen žil dál…

Mezitím dotekla poslední kapka a já jsem dala ve svém tehdejším zaměstnání po skoro 13 letech výpověď. I přes „podporu“ mého okolí („jsi blázen, máš práci za humny, dobře placenou, kde si myslíš, že Tě v Tvém věku budou chtít, budeš zase začínat od nuly, atd. atd.“)

 Jak se říká – když je žák připraven – učitel se najde

Přišla ke mně zajímavá příležitost. V první chvíli jsem ji zavrhla, protože já, introvert, moje strachy, sociální sítě, neumím, nevím, nemůžu, co tomu řeknou lidi… asi to známe všichni. Jenže červíček hlodal a já se rozhodla dát tomuhle projektu a sobě šanci.

Dneska  jsem moc ráda, že jsem tu odvahu v sobě našla. Potkala jsem projekt, který mi umožňuje zůstat sama sebou, pracovat na sobě, pomáhat dalším lidem jít si za svými sny. Zjistila jsem, že mě zase moc baví komunikace s nimi, spolupráce, setkávání se. Že mám radost z každého jejich pokroku a úspěchu. Že nikdy není pozdě začít s něčím novým. Že je moc fajn nemít nad sebou žádné šéfy. Že i když se potkávám s překážkami, překonávám svoje strachy a obavy, stojí za to budovat si svoji budoucnost a finanční a časovou svobodu.

Ano, zatím ještě chodím i do zaměstnání.  Jen jsem koukání na bezduché seriály vyměnila za on-line svět, setkávání s lidmi a práci na sobě. A taky netvrdím, že je to vždycky jednoduché. Už bylo pár dní, kdy jsem měla velkou chuť se vším praštit a vrátit se k té televizi.  Proč jsem to neudělala?  Protože jak se tahle cesta postupně otvírá, dává mi to celé smysl čím dál tím víc.

Protože mám skvělé obchodní partnery, kteří mě vždycky nakopnou a dodají chuť a sílu jít dál. Protože mám sen – přestat chodit do práce a živit se tím, co mě baví a naplňuje. Protože chci létat za dcerou do Dánska, kdy se mi zachce, cestovat a neřešit finance.  Protože mě baví pomáhat jiným lidem nacházet sám sebe a jít si svou vlastní cestou…

Pokud máte také své sny, jděte si za nimi – někdy je to dřina, ale fakt to stojí za to. A je jedno, jestli je vám dvacet, třicet nebo padesát. Příležitosti jsou všude kolem nás, stačí jenom natáhnout ruku. A když děláte něco srdcem, je to krásná cesta. No, a pokud by po ní chtěl někdo jít se mnou, dveře jsou otevřené, stačí vzít za kliku J Tak hodně úspěchů všem, ať už vaše kroky vedou kamkoliv!

Hani Vyroubalová

DEJ A BUDE TI DÁNO

Daruj kaši a zachraň dětský život   >>>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.