O globální zaslepenosti, chudobě, naději a soucitu, aneb proč je důležité pomáhat dětem i v jiných zemích, než je ta naše?

Když jsem loni v zimě spustila projekt Daruj Kaši, narazila jsem na odezvy typu „Proč cizí děti a proč ne ty naše v Čechách“? Některé komentáře nebyly moc hezké. Bylo v nich plno zlosti, nenávisti a nepochopení. Na druhou stranu se zapojilo tolik neskutečně úžasných a krásných lidí. Což mě drží na mé misi, a tak s radostí a vděčností pomáháme dál. Díky za vaší podporu.

Proč děti v Africe a ne tady?

Tak nějak mi přijde hloupé škatulkování se na země s hranicemi, když všichni jsme na této planetě doma. Domov je naše planeta. Ne Česká, Slovenská, Maďarská a jiná republika. Ne Rusko, ne Amerika, ne Čína, apod. Ale planeta! Naše planeta! Tohle hraničení a škatulkování se do jednotlivých zemí vede jenom k válkám a toho nechce být přeci nikdo, kdo se řídí srdcem, součástí.

Dítě potřebuje bezpečí, nějakou jistotu, místo, kde se cítí dobře, kde se může rozvíjet jeho potenciál. To bohužel v nejchudších zemí světa není. A pokud mohu přispět k tomu, aby z těchto dětí nebyly jen další přítěž této planety, ale byly to zdraví jedinci, kteří dokážou v dospělosti něčím užitečným přispět, je mi velkou ctí být toho součástí.

Jsem optimista a věčný idealista a „negáčům“ se vyhýbám obloukem. Nejde totiž z nich nic dobrého a tvořivého.😉

Poměrně dlouhou dobu jsem hledala projekt, který bych ráda podpořila

Jsem máma jako každá jiná a nesnesu pohled na trpcí děti. Zároveň si moc dobře uvědomuji, že v České republice žijeme ve velké hojnosti.

Pokud tu hojnost přes všechny své stížnosti nevidíš, doporučuji navštívit místa, kde je mega velká chudoba.

Právě teď máš pravděpodobně v ruce mobil, tablet či notebook v hodnotě několika tisíc a patříš mezi ty šťastné na planetě, co nezažívají chudobu.

Buďme k sobě upřímní. Máme střechu nad hlavou, máme co jíst, máme kde spát, máme doktory, můžeme se svobodně vzdělávat a celkově toho máme hodně. Proč je tedy většina z nás tak nespokojená? Jak to že tu hojnost plno lidí nevidí? Jsme zhýčkaní dnešním komfortem a blahobytem? Ne! Jen bereme náš život jako samozřejmost.

Když přijdu o práci, mám možnost jít na pracák, když jsem nemocná, jdu k doktorovi, když nemám střechu nad hlavou, mohu využít azyl, mohu chodit do školy, pustím kohoutek, teče voda a takto bychom mohli pokračovat dále.

Bohužel existují země, kde se lidé za takový blahobyt jen modlí. Mně je stydno, jak si neustále stěžujeme a obviňujeme druhé za své vlastní problémy.

Marek, můj syn, mě dovedl k podpoře tohoto projektu. Když jsme psali Ježíškovi, dobrých 15 minut jsme koukali na bílý papír. Zkrátka nevěděl, o co si má napsat. Téměř všechno co chce má nebo to dostane během roku. Jeho pokoj je přeplněn hračkami všeho druhu, kterým říkám jedním slovem „krámy“. Vím, že se s mým výrokem o „krámech“ 😀 ztotožní velká většina z vás. Při pohledu na přeplněný pokoj cítím velkou vděčnost za tu hojnost a zároveň si uvědomuji, že to co bereme jako samozřejmost, o tom jiní lidé jen sní.

Člověk si uvědomí plnou hojnost toho co má ve chvíli, kdy to ztratí

Abychom žili v neustálé hojnosti je potřeba, aby byla energie v rovnováze. Učit sebe i naše děti umění přijímat a i dávat. Pak energie teče. Čím víc toho dokážeme dát, tím víc získáme na zpět.

Už nějaký čas společně s vámi daruji dětem každý měsíc KAŠE do Malawi. Do jedné z nejchudších zemí na světě. Do země, kde děti trpí hladem a nemocemi, kde je dítě bráno jako pracovní síla a kde děti rodí děti.

Myslím, že je zcela zbytečné věnovat pozornost tomu, proč je situace v Africe taková jaká je a hledat viníky. Ba naopak je potřeba udělat vše proto, aby se lidé měli lépe. Podat jim pomocnou ruku tam, kde jsou doma a mají své kořeny. Pokud nepřiložíme ruku k dílu, situace se sama od sebe nezlepší. 

Dokud nemají  lidé přístup ke vzdělání a jsou hladoví, nelze z kolotoče chudoby vyskočit

Aby se mohli lidé vyvíjet po všech stránkách (fyzických psychických, duševních), je zkrátka potřeba kvalitní přísun energie. Abychom mohli fungovat, potřebujeme jídlo. Když jsme nasycení, mozek myslí a dokáže přijímat nové informace. Tak jednoduché to je.

Nerozumím politice, ani nechci vyvolávat spekulace o tom, kdo může za to, že je Afrika zkorumpovaná a zdrancovaná. Je mi to upřímně jedno. Jde mi o to, aby se zastavil řetězec chudoby na konkrétních místech a to tento projekt dělá.

Je jednoduché soudit, avšak jen do té chvíle, než si obujeme boty toho, koho soudíme. Každopádně nám přeji, ať to nikdy nemusíme zažít. Užívejme si hojnost, kterou nám naše země dává a podporujme ty, kteří ji zrovna nemají. Nikdo neví, jak tomu bude za pár stovek let. Třeba budeme tu pomoc od Afriky potřebovat my a naše generace, která tu po nás zůstane…

Pevně věřím, že se tento projekt dostane mezi co největší počet lidí, kteří chápou energetický tok hojnosti a ze srdce ho podpoří. A pokud právě nyní čteš tyto řádky, není to náhoda, měly se k tobě právě teď dostat.

Vám všem, co máte srdce otevřený moc děkuji, jste andělé, kteří „jen“ nemají křídla. Rozsvicujme dál svět, je to ještě dost potřeba, pevně věřím, že to dáme.

Protože …

Co dáš, to dostaneš. Leckdy se nám to nevrátí hned, ale třeba za rok dva, pět let. Plno z nás to ze své praxe může potvrdit, že všechno se nám vrátí, ať už v dobrým či špatným. Určitě velmi dobře chápeš zákon Příčiny a důsledku, aneb „Co zaseješ, to sklidíš“

Přeji nám hodně pokory, vděčnosti, lásky a kolektivní zodpovědnosti. Vždyť jsme jedna protkaná síť, která tvoří kolektivní vědomí naší planety.

A proto…

Vytvářejme hojnost ne nedostatek. Posilujme lásku ne strach.

S úctou k vaší jedinečnosti, Monas

DEJ A BUDE TI DÁNO

Daruj kaši a zachraň dětský život   >>>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.