Očima podnikající mámy

Tímto článkem bych chtěla povzbudit vás všechny, co už jste v rozjetém vlaku a ty, co do něj teprve naskakujete.Popravdě, nebudeme si nic nalhávat. Žena, která je tvořivá, miluje výzvy, nezávislost a svobodu, je tvůrčí, tak v momentě kdy se jí narodí děti, za pár měsíců zjistí, že ji něco chybí.

Je na tom něco špatně? Ne!

Co to je, co jí chybí?

Na venek to vypadá, že má všechno. Má manžela, který zabezpečí rodinu, má děti, které chtěla …

Co jí tedy chybí?

SEBEREALIZACE– něco, co bude jenom její, co bude jenom ona!

Tato žena miluje své děti samozřejmě, ale potřebuje jistou dávkou jiných aktivit– mít něco svého (jako když chlapi chodí do hospody) 🙂

Jak to vypadá v praxi?

Když je nespokojená hledá únik (to je i mužů) a začne vymýšlet způsoby, jak dosáhnout „spokojenosti v jiné realizaci“  a začne hledat příležitosti, resp. ony k ní začnou chodit samy.

Proč to jejich muži nechápou? Protože v mnoha rodinných systémech doznívá stále ještě patriarchát.

A na nevědomé úrovni běží můžům strach z toho, že by někdo jiný mohl obsadit jejich místo. Přitom je to blbost.

Není nic krásnějšího, než když se dva lidé podporují. Bohužel plno vztahů ztroskotá ve chvíli, kdy se žena začne seberealizovat. Pokud nemá vedle sebe partnera na stejné úrovni vědomí, je to v háji…

Ale to je na jiný článek, zpět ….

Asi každá zná tu vlnu euforie a nadšení, když přijdou nové nápady, nové projekty. Najednou máte pocit, že jste superman, stíháte vše, projekt i rodinu.Nejtěžší zkoušky nám vytváří naše nejbližší okolí, které nás sleduje a čeká na výsledky. A když výsledky nepřichází po pár týdnech ani měsících, začne nátlak.

Většinou to vypadá tak, že vám nejbližší začnou říkat, jak jste se změnily, že nemáte čas na děti a manžela a že to vlastně nejste vůbec vy.

Místo toho, aby na vás byli hrdí, jakou cestu jste už ušly.

A tady plno lidí skončí

A tady plno lidí skončí, nedá to. Začnou o sobě pochybovat a nechají se položit strachy ostatních. Místo toho aby si uvědomili, že to není jen o nich, ale paradoxně z větší části o těch lidech venku, kteří ukazují na naše slabiny. A to je super, protože víme, co máme změnit.

Horší je, když máme měnit něco, o čem nevíme.

Nenechte si vzít vaše sny! I když máte děti a přijdete si nepoužitelně, i kdybyste tomu měly dát každý den 20 minut, hlavně to nezaklopte.

Mně to trvalo dva roky

Mně trvalo dva roky, než jsem pochopila, že úspěch nepřichází přes noc, opravdu ne. Úspěch je složen z pidi mini úspěchů, které kolikrát bereme jako samozřejmost.  S každým překonaným strachem nám roste úcta k sobě samé.  A když posílíme sebevědomí, už nebudou do našeho života přicházet lidi, kteří „nám hážou klacky pod nohy“. Nebude totiž důvod. Už si je nepřitáhnete. To co máme uvnitř, to si přitahujeme. Když si nebudeme věřit, budou kolem nás lidé, co nám to budou zrcadlit ve smyslu, že oni nebudou věřit, že to dáme a nám to samozřejmě ubližuje. Je to o nich i o nás. Takže berte ty lidi, že vám ukazují na vaši slabinu, s kterou je dobré něco udělat. Když to zvládnete, nebude vás okolí zraňovat. Vaše důvěra v sobě samé bude silná. A o tom to je.

Nebojte se dělat chyby – chyby jsou největší učitelé, díky za ně. Raději udělat chybu, než se bát že nějakou udělám.

Já taky teď píšu článek a je v něm určitě spousta chyb….ale nejde o pravopis, jde o sdělení. 🙂

Vědomí lidé vás za vaši odvahu odmění potleskem. Lidé, co se zaměřují na chyby, vás budou kritizovat.

Chcete se zaměřovat na chyby nebo být inspirací pro ostatní? Chápete?

A teď něco jenom pro TEBE

Jdi dopředu a na své cestě budeš růst, to ti garantuji.

Je jedno, že neznáš zákon o podnikání, je jedno, že neznáš zákon o účetnictví.

Důležité je, znát zákony vděčnosti a přítomného okamžiku. Jít stále kupředu, být otevřená novým věcem a příležitostem. To ostatní pak přijde.  Lidé jsou nevděční, stále si na něco stěžují, zaměřují pozornost na nedostatek, fňukaj, litují se, místo toho, aby začali dělat věci jinak.

A tak ještě jednou apeluji….Jdi stále dopředu, i když pomalu, ale jdi. Ten kdo se zastaví a už se nerozjede, ten prohrál. Zvítězila nad ním jeho vlastní stinná stránka.

Tak ať ti to šlape. Vím, že to dáš. 😉

Více o tom jak podnikat i s dětmi na klíně, jak posílit úctu k sobě samé a jak se z podnikání nezbláznit je v našem Klubu. Rády tě v něm uvidíme.

 S láskou M.

 

 

Monika Švejdová
Podporovatelka maminek, které chtějí objevit svůj potenciál a ukázat ho světu ve formě vlastního podnikání. Zakladatelka projektu Podnikající máma >>. Autorka online programu Probuď svůj potenciál >>. Zakladatelka výzvy k probuzení ženského potenciálu >> Spoluautorka Klubu Online Podnikatelek >>. Více o mně se dozvíte tady>>

Buď tam, kde je podpora

Pro všechny, co chtějí růst >>>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.