Od podnikání k online-podnikání: Příběh Anety Šelepové

Od podnikání k online-podnikání

Můj velký sen byl, pracovat po škole ve velkém známém kadeřnickém salóně. Odstěhovala jsem se do Prahy, kde jsem nakonec pracovala po menších salónech. Až jednou se mi naskytla nabídka, otevřít si svůj vlastní salón. Neváhala jsem a šla do toho. Vůbec jsem ale netušila, co podnikání obnáší.

Ráno budíček, rychle se přichystat a vyrazit do práce. Od 9 h začíná moje směna, až do večera do 21h a to ještě možná! Když podnikáte na sebe, vůbec nevnímáte čas, vidíte jen peníze. O jídle ani nemluvím, o zábavě už vůbec ne. Každý den stále dokola. Práce, domů, práce, domů. Žádný život.

Ano toto je podnikání. Sice nemusíte nikoho nad  sebou poslouchat ale i tak, to má své mínusy. Tolik nocí jsem přemýšlela, kde vezmu na nájem kadeřnického salonu, na nájem bytu, pracovního materiálu, na jídlo a soc.+zdr.pojištění.

Každý den jsem se modlila,aby mi nevypadla ani jedna zákaznice. A hlavně! Neonemocnět!!

Byla jsem s nervy na dně

Věděla jsem, že takhle žít nemůžu a ani nechci. Vykročit z komfortní zóny jsem ale neuměla. Nevěděla jsem ani, co to vlastně je.

V té době jsem se seznámila s Čechem, žijícím v USA. Každý den jsme si psali a já cítila větší a větší touhu po odstěhování se za ním. Odjela jsem na pár dní za přítelem a vnímala to, jako vysvobození. Jenže! Po pár dnech mi začaly chybět evropské věci, jinak smýšlející lidé, evropský styl a jídlo. Stýskalo se mi. Po pár dnech jsem zjistila, že v Americe bych byla nešťastná a příteli by to bylo stejně jedno, on byl na jiný styl života zvyklý. Rozešly jsme se a já se vrátila do Čech. Zase do stejného kolotoče. Byla jsem nešťastná. Ne kvůli rozchodu ale kvůli tomu,že mi zase nic nevyšlo, že jsem neschopná a nic nesvedu. Hledala jsem únik před lidmi a rodinou. Nic mě nebavilo, byla jsem sama a bez smyslu života.

Vše zlé je k ničeu dobré

Začala jsem každý den chodit s pejskem na procházky a užívala si lesy, pole a přírodu. Vnímala jsem různé energie z lidí, z přírody a hlavně sama sebe. Často jsem si během dne přála partnera, rodinu, k někomu patřit, být šťastná a milována.

Zpětně jsem za vše zlé ráda. Neskutečné mě věci posunuly kupředu a přicházely nové.

Samozřejmě jsem potkala i novou známost. No potkala, vlastně on byl celou tu dobu v mé blízkosti. Jen já ho neviděla a nevnímala.

Dnes už vím, že mi byl do života přidělen jako učitel. Ukázal mi cestu a naučil, jak žít spokojeně a šťastně.

Brzy na to, jsem otěhotněla. Užívala si mateřskou ,najednou tolik volna na které jsem vůbec nebyla zvyklá. Věděla jsem, že podnikat v kadeřnictví už rozhodně nikdy nebudu. Trávit veškerý čas v práci a vlastně se nevěnovat dětem, to opravdu nechci.

A tak jsem pátrala po internetu, až jsem objevila jeden zajímavý projekt. Vlastně mi přišel do cesty, jmenuje se Podnikej profi. Můžu podnikat odkudkoli, dokonce i z druhé strany zeměkoule. Kdykoli, klidně i v noci. Vše si nastavuji sama a jsem si vlastním šéfem. Jsem svobodná a nemám žádné závazky.

Nakonec jsem Vám chtěla napsat, že opravdu fungují zákony přitažlivosti a afirmace. Vnímejte vše kolem sebe, ať už jde o slova, lidi, vztahy, práci. Přejte si a budete vyslyšeni.

Máte podobný příběh? Budu ráda, když mi o něm taky napíšete. 🙂

S láskou

Aneta Šelepová

anetaselepova@gmail.com

Monika Švejdová
Podporovatelka maminek, které chtějí objevit svůj potenciál a ukázat ho světu ve formě vlastního podnikání. Zakladatelka projektu Podnikající máma >>. Autorka online programu Probuď svůj potenciál >>. Zakladatelka výzvy k probuzení ženského potenciálu >> Spoluautorka Klubu podnikavých maminek >>. Autorka ebooku Do naha>> a Více o mně se dozvíte tady>>

Buď tam, kde je podpora

Pro všechny, co chtějí růst >>>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.