Po padesátce si začala tvořit svůj sen [Není to o věku, je to o silném „proč“, říká Dana Hošková]

Jsem vystudovaný strojař a strojařinou se živím. Pracuji v jedné malé strojírenské firmě na pozici kontroly.  Není to tak dávno, co jsem tam ještě chodila ráda, sama ženská v mužském kolektivu, to je přeci super. Vždyť si mě mezi sebou hýčkali jako panenku (i když věkově spadám spíše do role babičky).

Netrvalo to dlouho a bohužel vše přestalo být zalité sluncem ve chvíli, kdy se změnil kolektiv a majitel společnosti.  A  v mém věku mi některé věci začali vadit a jsou pro mě dost nepříjemné. Najednou se začaly ozývat strachy, co s námi majitel udělá, prodá, vyhodí, zruší nebo budeme pokračovat? Pokud jste to zažili, netřeba dál popisovat, co se děje uvnitř člověka. Však to sami moc dobře znáte.

Ale jak se praví. Všechno zlé je k něčemu dobré. Přála jsem si, aby se vše vyřešilo, aby bylo zas dobře.

Moje přání bylo vyslyšeno

Šla jsem na schůzku s dávnou kamarádkou, kterou jsem naživo již dlouhou dobu neviděla. Moc jsem se na ní těšila a jako vždy nezklamala. Hanička je krásná žena s velkou vnitřní energií. Kromě sebe a jejího úsměvu mi řekla i o příležitosti, s kterou si nyní buduje svoji finanční a časovou svobodu. To mě zaujalo, ale popravdě to pro mě bylo tak nedosažitelné. Znáte to, ach ty předsudky. S díky jsem odmítla, že toto není nic pro mě, ale brouček v hlavě začal pracovat a já jsem se začala víc o tuto příležitost zajímat.

Otázka střídala otázku

Je to možné? Opravdu to funguje? Zvládla bych to i já? Na druhou stranu jsem si uvědomila, že v žádné firmě si nebudu plnit své sny, ale sny jejího majitele. A  i když se budu vzdělávat, nikdy se nemám šanci dostat na ty nejvyšší pozice. Když mi tohle vše docvaklo, udělala jsem jasné rozhodnutí. Odstřihnout se od práce a jít si budovat finanční svobodu. Prostě řečeno – pracovat tak, abych si mohla plnit své cíle a sny a zároveň měla možnost osobně růst.

Bylo rozhodnuto

Moje první a hodně nesmělé krůčky v budování své svobody byly provázeny pocity neskonalého štěstí, když se mi podařil první podnikatelský úspěch. Kromě práce jsem začala i se vzděláváním v oblasti osobního růstu. Moc se těším na okamžik, kdy se za mnou uzavře kapitola zaměstnanec a budu pouze podnikatel. Kdy nebudu řešit, jestli si mohu během dne dojít k lékaři nebo že v tomto termínu si dovolenou vzít prostě nelze. Těším se na své budoucí já, které si nyní tvořím, těším se na ženu, která je svým růstem inspirací a pomáhá dalším lidem, plnit si své sny. A věřte mi, ten den se nezadržitelně blíží.

Nyní už je moje velké „PROČ“ na světě, už vím, co přesně chci

Chci se naplno věnovat budovaní své svobody, a to díky podnikatelské příležitosti, kterou jsem chytla za pačesy a být doma se svým milovaným mužem. Že je to málo? Není, je to dost velký hnací motor, bez kterého jinak dobře sestavený stroj nemůže fungovat.

Doporučení pro vás. Nebojte se, udělejte první krok a uvidíte, že se pomalinku rozjedete vstříc zase těm vašim snům. A kdybych zrovna já mohla být pro vás tou inspirací, na mou pomocnou ruku se můžete vždy obrátit.

Vaše Dana

Monika Švejdová
Podporovatelka žen, které chtějí objevit svůj potenciál a ukázat ho světu ve formě vlastního podnikání. Zakladatelka projektu Podnikající máma >>. Autorka online programu Probuď svůj potenciál >>. A průvodkyně pro všechny, co se rozhodli jít cestou svobodného podnikání.

DEJ A BUDE TI DÁNO

Daruj kaši, zachraň dětský život a získej zdarma online program k probuzení svého potenciálu  >>>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.