Příběh Moniky Švejdové

Dnes když tento příběh píši, tak si zároveň rekapituluji svůj život o 4 roky zpět. Už takový kus cesty jsem ušla…

Jmenuji se Monika Švejdová, jsem podnikatelka, zakladatelka projektu Podnikající máma, díky kterému pomáhám ženám objevit jejich potenciál a ukázat ho světu ve formě podnikání. Jsem podporovatelka žen, které si touží změnit život a chtějí žít svobodně.

Jsem máma pětiletého Marečka a šťastná žena, která má vedle sebe milujícího partnera.

Ale ještě před nějakou dobou to tak vůbec nebylo

Už to budou čtyři roky, co se mi rozpadlo manželství. Když vztah nefunguje, je v něm místo pro třetí osobu a jeden jde z kola ven. Byly to náročné časy, plné zloby, myšlenek na pomstu, sebelítosti  a strachu. Plno z nás byla v roli milenky nebo podváděné manželky. A plno z nás si umí představit, jak je to náročná situace pro všechny zúčastněné. Pro mě to byl tenkrát doslova masakr.

A jak se říká, a něco na tom opravdu je, tak každý dostane to, co si zaslouží. Ve smyslu, že je to vždy to nejlepší, co v danou chvíli může dostat. Přestože si to právě teď  vůbec,  ale vůbec nemyslíte. Mně to taky nějaký čas trvalo, než jsem pochopila, k čemu mi tohle všechno má být dobrý, co mi ta situace má ukázat. Proč se mi to všechno stalo…

Kdyby se mi to nestalo, neměla bych vám co předávat, nepostavila bych se svým největším strachům, neposílila si svoji sebehodnotu a nenaučila se soucitu.

Můžeme se litovat, stěžovat si, nadávat na nepřízeň osudu a dělat ze sebe oběť. Ale k čemu to je? K ničemu…každý z nás si píše svoje vlastní stránky života…a o tom to je, si to uvědomit.

Ano, bylo to těžké období. Když si člověk myslí, že už to zkrátka nemůže dát. Ale dá to vždycky. Za všech okolností.

Nejistá budoucnost v kapse

Když jsem odcházela od manžela s ročním dítětem, vůbec jsem netušila, co bude, ale věděla jsem že všechno bude jinak.  Byla jsem si vědoma toho, že když se sebou nezačnu něco dělat, tak mě ta negativní energie sežere.  Nejvíc mě sžírala ta nejistota z budoucnosti a z toho, co budu dělat. Do zaměstnání jsem se vrátit nechtěla. Zaprvé pro mě ta práce postrádala smysl a zadruhé to bylo technicky nemožné. Neměla jsem nikoho, kdo by mi pomohl s vyzvedáváním syna ze školky, zatímco já bojuji v dopravní zácpě.

Neřeš minulost, tu totiž nezměníš

Neřeš dalekou budoucnost, protože nevíš, co se stane

Žij přítomností, žij tady a teď, to je klíč ke spokojenému životu

Co mi pomohlo?

Možná mám výhodu v tom, že jsem bojovník, takže vždy odcházím jako „hrdinka“.  Ha, vy víte jak to myslím. Hrdinka na oko a srdce roztrhané na cáry. Ale přes to všechno, jsem nepřestala věřit sama sobě. Věděla jsem, že to dokážu, jako to dokážete vy.

Vím, že je vás mraky, komu to nevyšlo. Vím, že jste teď doma, koukáte na svoje spící děti a přemýšlíte nad tím, co budete dělat. Hlava jede na plné obrátky. Možná je vám špatně od žaludky z té pomyslné nejistoty a z toho co bude. Bude mě ještě někdo chtít? Dokážu zajistit svým dětem krásný a spokojený život? Dokážu se sama postavit na vlastní nohy? Co budu dělat, až mi skončí rodičovská dovolená?

Jednoho dne jsem se „zdravě“ naštvala.

Bylo to v den mých 31 narozenin. Syn byl u bývalého manžela a já ležela v posteli a četla knihy Jak myslí milionáři a Jak si správně přát. Začala se mi z těch informací a uvědomění doslova točit hlava a najednou jsem začala zjišťovat, že sebelítost vede akorát tak do černé díry. Velmi rychle jsem pochopila, že být v roli oběti a stěžovat si na to, jak je ke mně život krutej, taky nikam nevede.

Byla jsem zraněná, stejně jako jste vy, ale někde tam hluboko uvnitř, jsem věděla, že tohle není konec, ale že je to začátek mé nové životní etapy.

Pomohlo mi:

 • Ujasnit si, co v životě chci.
 • Vymazat zápor, zkrátka používat pozitivní afirmace.
 • Začít přepisovat všechen ten hnůj v mé hlavě. Protože naše realita je odrazem našich myšlenek.

Takže jsem si udělala soupis toho, co chci …ale povím vám, že to byla docela fuška…plno lidí spíš ví, co nechtějí, než to co chtějí…. Už v té době jsem měla nastudovaný zákon přitažlivosti, takže jsem docela věděla „vocogo“.

Zaměřila jsem se na to, kdo jsem, vypsala jsem si všechno, co umím a jaké jsou moje silné stránky

Mám dobré zkušenosti z podnikatelského prostředí. Díky tomu, že jsem si prošla začátky podnikání s mým bývalým mužem a mou sestrou, kdy jsem byla tzv. holka pro všechno, dost dobře se v těchto věcech orientuji. Dělala jsem několik let účetnictví, než jsem zjistila, že tohle moje vášeň opravdu nebude. 😀

Dost mě frustrovalo to, že mi na otázku „Jaké jsou moje kvality“ nevycházelo nic konkrétního. Stále z toho vypadávalo, pomáhat lidem, umět naslouchat, umět podpořit, atd. Ze začátku jsem byla fakt naštvaná, protože jsem si říkala, co s tím mám jako dělat za business…

Když  někdo rád vaří, tak může podnikat s vařením nebo s video návody na vaření nebo vydá kuchařku. Ale co já? Co mám asi tak vymyslet s tím, že ráda podporuju lidi a mám zkušenosti s podnikáním.

Celý svůj život jsem stála za někým, pokaždé jsem vyzdvihovala na slunce někoho jiného. Ať už v soukromém životě nebo v pracovním.

Takže moje poslání zní jasně. Jsem PODPOROVATEL

A proto vznikl projekt Podnikající máma, jako podpora žen, které mají podobný příběh, jako je ten můj a potřebují posvítit na cestu.

Jako podpora pro ženy, které chtějí být inspirací pro své děti, nechtějí mít šéfa v zádech, chtějí si samy rozhodovat o tom, kolik času budou věnovat dětem a svému podnikání.

Jsem vděčná za to

 • že jsem se tenkrát rozhodla a překonala svoje strachy z nejistoty
 • že dokážu říci svůj názor nahlas, bez toho abych se bála toho, co si o mně myslí ostatní
 • že dokážu říci ne
 • že mohu žít svobodně
 • že jsem to nevzdala a pokračuji dál a vy jdete se mnou
 • že mám vedle sebe milujícího partnera a skvělého syna
 • že mám několikatisícovou komunitu žen, kterou mohu inspirovat a pomáhat ji
 • že své know how mohu předávat dalším ženám, které jsou ve stejné životní situaci, jako jsem byla já před pár lety
 • za všechny lidi, který prošli a prochází mým životem, protože bez nich bych nebyla, tam kde nyní jsem
 • že zkrátka JSEM 😉

A největší radost mi dělá to, když vidím, jak vy jdete dopředu, jaké děláte pokroky.

Za ty roky jsem zjistila, že není mou misí zachraňovat všechny, ale jen ty, co sami chtějí. Jen ty, co chtějí svůj život změnit a jsou ochotni do toho šlápnout naplno.

Pro ty, co si myslí, že jim pomůže, když za ně někdo něco udělá, vymyslí nebo vyřeší, pro ty už není v mém životě místo. Stálo mě to hodně sil. A jak říká jedna skvělá žena.

Lidem nepomůžeš tak, že je budeš zachraňovat, ale pomůžeš jim tak, že je budeš inspirovat.

A proto s láskou pomůžu každému, kdo si o to sám řekne a kdo chce sám od sebe na sobě začít pracovat.

Pokud cítíš, že tohle nyní chceš, ozvi se a ráda ti pomůžu. Příležitosti jsou a stále klepou na dveře, jen je třeba naslouchat a včas jim otevřít.

Děkuji za každou silnou ženu, která se rozhodla ve svém životě něco změnit a být inspirací pro své děti.

A to jsem já Monika…

Jaký je tvůj příběh?

 

Toužíš po tom, probudit svůj potenciál a začít ho žít?

Pokud chceš být ve skvělé komunitě žen, které pracují na objevení svého potenciálu a jdou naproti vlastní seberealizaci přidej se k nám.

 

Monika Švejdová
Podporovatelka žen, které chtějí objevit svůj potenciál a ukázat ho světu ve formě vlastního podnikání. Zakladatelka projektu Podnikající máma >>. Autorka online programu Probuď svůj potenciál >>. A průvodkyně pro všechny, co se rozhodli jít cestou svobodného podnikání.

DEJ A BUDE TI DÁNO

Daruj kaši, zachraň dětský život a získej zdarma online program k probuzení svého potenciálu  >>>

Komentáře
 1. Eva napsal:

  Po studiu jsem si představovala, že si najdu práci, co mě bude bavit a bude řádně ohodnocena. Ale co dělat, když není to správné sebevědomí. Inu práce ve fabrice. První zkušenost, kdy mohla získat i lepší pozici než jen stát za pásem, ale problém ze strany firmy a o práci jsem s ostatními přišla. Zklamání. Hledání nové práce netrvalo dlouho. Práci potřebovala a opět skončila ve fabrice. Jiné odvětví a více směn.
  Po několika měsících potkala kamarádku, která mi doporučila práci v kanceláři. Zkusila to brigádně, poté na plný úvazek.
  Práce u pc. Každý den stejná práce, která mě přiznávám úplně už nebavila, ale ujišťovala jsem se, že mám jistou práci. Vydržela 5 let. Kvůli financím jsem začala hledat jinou, ale nebylo v okolí nic. A tak řešila přivýdělkem, kdy zkusila i finanční poradenství. To mě hodně zklamalo, nebyl to ten šálek kávy pro mě, a tak hledala dál. Inu udělala jsem si základní masérský kurz, ke kterému přidala další doplňkové kurzy a vrhla se na masírování.
  Takže ráno vstávat v 5hod. honem jet do práce, odpracovat 8 hodin či někdy i více, a poté masírovat. Jezdila k lidem, kdy tahala lehátko, propriety s sebou a po masáži opět vše sbalit a odnést do auta. Takto to vydržela několik měsíců. Jo bavilo mě nadšení lidí, jak jim pomáhám, ale já sama vyčerpaná, bez energie.
  Velká změna nastala, když jsem otěhotněla. Ze zdravotních důvodů byla na rizikovém, takže veškeré objednávky musela odříci. Pro mě, která neumí říci, ne. Ale obvolala klientelu.
  Poté pro mě nastalo období klidu (tedy jak se to vezme při ranních nevolnostech, únavě, ….. 🙂 ) vypla jsem.
  Když bylo synovi 8měsíců, začala jsem s masážemi zas. 2dny v týdnu odpoledne. Bylo to zpestření pro syna, kdy si užíval hlídání u babičky, či s taťkou, ale i pro mě, kdy se odreagovala od mateřských povinností a nějakou korunu přivydělala.
  Při zjištění druhého těhotenství nastala opět situace zrušení objednaných klientů.
  Ted při dvou synech je výdej energie velký, a proto netuším zda se k masážím vrátím. Chtěla bych. Ale hlavně vím, že už se nechci vracet do kanceláře, a proto jsem vděčná za Podnikající máma a těším se na změnu, které chci využít. Předem moc děkuji za trpělivost a pomoc. Díky Eva 🙂

 2. Monika napsal:

  Děkuji Evi, za tvou otevřenost. Jsi silná žena a jsme moc rády, že tě můžeme v rámci projektu Podnikající máma provázet na tvé cestě. 💚

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů