Příběh ONKOmanželky

Rozhodla jsem se podpořit ženy, které mají co předat světu a Jitka Patková je jednou z nich. S Jíťou jsem se seznámila v rámci svého online klubu, kde pomáhám lidem rozvíjet jejich potenciál a tvořit si svou vlastní značku v online světě. Když mi Jíťa pověděla svůj příběh, rovnou jsem ji řekla, ať jeho sdílením pomáhá svítit na cestu ostatním, kteří jsou v podobné situaci. Plno lidí je nemocných nebo zažívá náročné období, ale jen málokdo jde se svým příběhem ven a je inspirací pro ostatní. A inspirace, to Jitka a její rodina je. Děkuju za tebe. Jitku a její další kroky můžete sledovat na FB stráce ONKOmanželka.

Když bych se měla popsat předtím, než jsem se stala ONKOmanželkou?

Jako první mě napadá velký řešitel, člověk co má rád vše naplánované a pod kontrolou, velká cíťa, mnoho strachů v hlavě, ale i milující šťastná máma, manželka. Usměvavá, hlučná a empatická kamarádka.
A pak si žijete jeden z běžných dnů, kdy je muž v práci a najednou přijede domů s bolestí pod žebry. On, který nikdy nemarodil, tak právě jeho v dalších dnech čekalo děsivé kolečko vyšetření od CT, kolonoskopie, biopsie a verdiktem „asi máte rakovinu“. Najednou se Vám zboří veškerá jistota a nemáte daleko k tomu, aby Vás sežral vlastní strach. V hlavě mnoho otázek, co nás čeká, co bude a co děti? Jakou máme budoucnost a budeme trávit blízké Vánoce ve čtyřech?
Tato ač děsivá diagnóza v rodině Vám dává ale na výběr. Můžete se v tom utápět, litovat se, ptát se „proč my?“. Nebo otevřeme oči, poděkujeme a pochopíme, že nepřišla náhodou. Já jsem si po x týdnech toho strachu a otázek ve své hlavě, vybrala druhou variantu.

Je to již přes rok, co je manžel nemocný

Ušli jsme obrovský kus cesty. Lékaři nám často hází klacky pod nohy statistikami, verdikty… ale my věříme a nedáme se. 🙂 Já si myslím, že je úplně jedno, jakou má pacient léčbu. Chemoterapii, proton, nebo jakoukoliv alternativní léčbu. To hlavní co rozhoduje o průběhu nemoci a jak to dopadne, je hlava. Tak to vnímám já.

Poslední měsíce jsem na FB vídala stránky Podnikající máma, sledovala jsem je a najednou na nich proběhla super nabídka, tak jsem se odhodlala a vstoupila do Moničina klubu. S pocitem, že nemám co ztratit a že třeba mi něco dá, něco pozitivního, nového. A to se stalo. Díky podpoře Moniky Švejdové, zakladatelky projektu, jsem se otevřela a začala věřit že sen, který mám mnoho let ve své hlavě by mohl vyjít (o něm zase jindy 🙂 ). Ale jak ho spojit s mojí silnou vnitřní potřebou, podělit se o mou zkušenost s manželovou nemocí, že i přes děsivou diagnózu se vše může brát s úsměvem??

Jednoho dne jsem překonala strach a založila FB stránky ONKOmanželka

 

S velkou podporou Monči a členek klubu, jsem jedno sobotní dopoledne překonala strach, vystoupila jsem ze své komfortní zóny a založila jsem stránky ONKOmanželka. Za toto rozhodnutí jsem velmi ráda. Jedna kamarádka mi řekla, že těchto stránek je všude už plno a ona z toho pak má akorát špatný pocit. Ano, jistě je těchto stránek mnoho. Onkologických pacientů je totiž strašně moc.

Nechci aby nás někdo litoval. Tyto stránky jsou pro mě určitá forma terapie, pustit to ze sebe a nepodpořit ten strach a obavy uvnitř sebe. Jistě, můžu si to psát do deníčku. Ale kdyby se mé stránky dostaly byť jen k jedné další onko manželce a mohly jsme spolu sdílet radosti i starosti a plně se podpořit, tak to psaní má pro mě ještě větší smysl.

Díky klubu jsem potkala mnoho úžasných žen, s nápady, elánem a s chutí, udělat si život dle sebe. Krásný a naplňující. Žen, které se nebojí překážek a pracují na svém osobním rozvoji a vzájemně se podporují. Vše pod vedením Moniky Švejdové, která do klubu neustále sdílí tréninky, rady a člověk se díky tomu může posouvat neustále dopředu. Monika mi byla velikou oporou v mém rozhodnutí, jít s naším příběhem ven a jsem ji velmi vděčná.

Věřím, že nám život nakládá jen to, co uneseme. A že díky každé překonané překážce, budeme ještě silnější. A hlavně, nikdy nesmíme přestat věřit!!!

♥Jitka♥

Monika Švejdová
Podporovatelka žen, které chtějí objevit svůj potenciál a ukázat ho světu ve formě vlastního podnikání. Zakladatelka projektu Podnikající máma >>. Autorka online programu Probuď svůj potenciál >>. A průvodkyně pro všechny, co se rozhodli jít cestou svobodného podnikání.

DEJ A BUDE TI DÁNO

Daruj kaši, zachraň dětský život a získej zdarma online program k probuzení svého potenciálu  >>>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů