Ze studentky mámou a podnikatelkou – Příběh Terezy Dedíkové

Příběh Terezy Dedíkové

Ráda bych Vám představila svůj příběh, a důvod proč jsem se rozhodla pro budování svého byznysu a celkově budování svého života.

Není tomu tak dávno, co jsem byla jen sama se sebou. Byla jsem studentka, která si mohla dělat, co chtěla, kdy chtěla. Byla jsem rozhodnutá být šťastná a tak jsem i žila. Dělala jsem věci, které mě bavily, a když se mi něco nelíbilo, přeměnila jsem to tak, abych s tím byla spokojená.

Ze studentky mámou

Pak přišel obrat o 360°. Můj první syn. Vůbec jsem s ním nepočítala. Ale byla jsem na něj 100% připravená. Teď o tři roky později, mám děti už dvě a je to teda pěkná zábava. 😀

Ale upřímně mi trvalo nějakou dobu, než jsem se dokázala přizpůsobit tomu, jak se mi život totálně otočil naruby. Děti s Vámi pěkně zamávají a to jak v pozitivním slova smyslu, tak taky po té…řekněme těžší stránce. Najednou moje energie směřovala 100% na dítě, domácnost, muže.

Moje Já, které do té doby bylo na 1. místě začalo být utlačované. Mému sebevědomí nepřidávalo ani to, že každá věc pro mě byla totálně nová a proto jsem v ní přirozeně neuměla chodit a musela jsem se učit krůček po krůčku. Starost o dítě, ono bylo na prvním místě a všechny mé potřeby šly bokem. Pak starost o domácnost a muže…mé potřeby šly opět bokem.

Největší chyba

Holky tenhle vzorec je nevětší chyba. Během krátké doby jsem odbourala všechny své kamarády, koníčky a zábavu. Jsem přece matka a měla bych se tak začít chovat. Jsem ta, co o všechny pečuje, co všechny zachrání a tak to teď je, musím to přece vydržet. Tak. Tady se zastavím a zhluboka se nadechnu. Díky bohu, že mi to vydrželo jen něco přes rok. Říkáte si, vždyť rok je dlouhá doba! Ale záleží, s čím srovnáváte. V porovnání s celým životem je jeden rok nic, ale může vám zásadně ukázat, kým jste.

Přišlo uvědomění

A já si chci naplno uvědomovat, kým jsem a co mám ráda a nemám ráda a co chci dělat a co ne. A hlavně, jak se u toho chci cítit. Rozhodla jsem se poslouchat své potřeby a tužby. Své emoce jsem spojila s racionálním každodenním bytím a najednou se mi vytvořil úžasný vzorec mého vlastního života, ve kterém já jsem scénáristou a já určuji, co jak bude.

Vím, co chci

Začala jsem hltat knížky a videa o osobním rozvoji. Zaměřila jsem se na sebe a DOVOLILA jsem si být taková, jaká jsem. Nestačí mi být jen s dětma a po celých dnech si hrát a uklízet. Chci být produktivní i v jiné sféře, chci zpětnou vazbu ocenění, pochvalu!

Přišla mi do života skvělá příležitost

Do cesty mi díky změně myšlení vstoupila možnost rozjet si vlastní byznys, a protože život už není jen o mě, ale taky o mých dětech, rozhodla jsem se vědomě pracovat na budoucnosti. Pro sebe. Pro ně. Protože až mé děti mi ukázaly, že potřebuju někam směřovat, za něčím jít. Mít cíl. Kde chci být za 5 let? Co chci dokázat? Není na co čekat, svou budoucnost píšeme už teď.

A co z toho plyne? Co je tím AHA momentem a uvědoměním si?
Je to naprosto základní a prostá pravda. Že bez světla by nebyl stín, že den potřebuje noc. Tak i já jsem poznala něco pro mě dosud cizí a to, jaké to je na sebe úplně zapomenout. Do nedávna jsem sebe brala jako samozřejmost, ale není to tak. Lehce se člověk může ztratit. A když ztratíte sebe, co vám zbyde? Teď si toho vážím. A s chutí si užívám, že jsem pánem svého osudu. Že já rozhoduju a JÁ můžu. Každý z nás může. I Vy. Tak na nic nečekejte.

S láskou Tereza Dedíková

Monika Švejdová
Podporovatelka maminek, které chtějí objevit svůj potenciál a ukázat ho světu ve formě vlastního podnikání. Zakladatelka projektu Podnikající máma >>. Autorka online programu Probuď svůj potenciál >>. Zakladatelka výzvy k probuzení ženského potenciálu >> Spoluautorka Klubu podnikavých maminek >>. Autorka ebooku Do naha>> a Více o mně se dozvíte tady>>

Buď tam, kde je podpora

Pro všechny, co chtějí růst >>>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.