Příběh Zuzany Bulkové

Příběh Zuzany Bulkové

Ve dvaceti letech jsem byla svobodná holka a pracovala jako servírka v hospodě na vesnici. Byl tu skvělý kolektiv a super šéf, dnes je to úžasná dvouletá vzpomínka. V té době mi přišla do cesty moje největší osudová láska, začali jsme spolu bydlet a byli úplně šťastný. Chtěli jsme spolu trávit všechny volné chvíle a nejenom nedělní večery.

Přítel za mnou začal chodit do práce a tím samozřejmě vznikly první pracovní spory. A jak už to tak někdy bývá, někdy se to zvrtne…

Pivo, kořalka, lítal v tom až po uši. Strašně mě to trápilo a štvalo zároveň, chtěla jsem se posouvat dál, mít miminko a rodinu. Nedokázala jsem mu říci, ať je doma, ať za mnou do práce nechodí a když už, tak ať si dá raději limonádu.

Stála jsem na rozcestí

Začalo to skřípat a já stála na rozcestí. Buď změním práci, nebo ztratím muže, kterého miluji.

Potom, co následovalo, to bylo jasné. Byla jsem fyzicky i psychicky na dně. Točila se mi hlava a nemohla jsem ani vstát z postele. Když jsem přišla do práce, tak mi bylo na zvracení, motolice hlavy a černo před očima, srdce bušilo jako o závod. Takto jsem se přemáhala týden, pak mě šéf poslala k lékaři. Ten mě léčil na chřipku a hned jsem vyfasovala prášky na nervy. Věděla jsem, že se zpět do práce nevrátím.

Nebyla bych šťastná a už jsem se nechtěla znovu trápit a přemáhat se.

Nakonec jsem po třech měsících skončila na pohotovosti s váhou 45 kg. Nebylo to nic vážného, jen bakterie v žaludku a podlomená psychika.

Začala jsem se pomalu dávat dohomady

Začala jsem se pomalu dávat dohromady a bylo mi čím dál líp. Najednou jsem si mohla dát k jídlu, co jsem chtěla a mohla jsem toho snít, kolik jsem chtěla a dát si čaj nebo kávu s přítelem na balkóně při západu slunce. Prostě pohodička a nádhera a ani se mi nechtělo hledat novou práci.  Měla jsem velký zálusk začít podnikat, ale neměla jsem počáteční kapitál ani prostory.

Přišel další pád

Začala jsem tedy hledat práci, až jsem našla fabriku, kde byla jen ranní směna a téměř ženský kolektiv. Ze servírky najednou byla švadlena stávající ve 4 hodiny ráno. Pro mě totální katastrofa. Rok dalšího přemáhání a trápení se.

Moc jsem chtěla miminko, a když už to před Vánocemi vypadalo nadějně, přišlo zas zklamání. Těsně před Štědrým dnem jsem zjistila, že těhotná nejsem. Bylo to pro mě hodně bolestivé. Začali jsme se s přítelem zase hádat. A dokonce visel ve vzduchu i rozchod.

Pomoc na cestě

Nečekaně mi do cesty přišla jedna žena, která mi hodně pomohla. Otevřela mi oči a já ji jsem hodně vděčná. Přišla v pravou chvíli. Ukázala mi, jak mohu koukat na věci, na to co se děje úplně jinak. A měla pravdu, člověk nemusí dělat vůbec nic, co nechce. Stačí poslouchat svoje tělo a rozum a to bohatě stačí.

Začala jsem si pomalu měnit život. Krůček po krůčku. Změnila jsem práci, stravu, vnímání svého partnera a začala jsem na život hledět úplně jinak. Nakonec jsem i s láskou svého života otěhotněla. Celé těhotenství jsem si užívala na sto procent. Radovala se z rostoucího bříška. Po porodu jsem začala hledat příležitosti k podnikání, zkoumala jsem, jaké mám vůbec možnosti.

A světe div se, ono existuje i podnikání bez počátečních investic. Narazila jsem na úžasný projekt Podnikej profi.

Jsem vděčná za tu příležitost, že mohu podnikat z domu s kávou v ruce u zapadajícího slunce po boku svého muže, kterého moc miluji.

Můj sen se naplňuje pomalu, ale jistě. Vím, že je to cesta a já po ní jdu s lehkostí. Důležité je, se nezastavit.

Pokud ses v mém příběhu našla, klidně mi napiš a posdílej se mnou svůj příběh. Vím, jak je fajn, když na vše člověk není sám. Ráda Ti pomohu.

S láskou Zuzana Bulková

jolazu@seznam.cz

Monika Švejdová
Podporovatelka maminek, které chtějí objevit svůj potenciál a ukázat ho světu ve formě vlastního podnikání. Zakladatelka projektu Podnikající máma >>. Autorka online programu Probuď svůj potenciál >>. Zakladatelka výzvy k probuzení ženského potenciálu >> Spoluautorka Klubu podnikavých maminek >>. Autorka ebooku Do naha>> a Více o mně se dozvíte tady>>

Buď tam, kde je podpora

Pro všechny, co chtějí růst >>>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.