Proč tento projekt vznikl?

Když jsem začala před čtyřmi lety podnikat, byla jsem na všechno sama. Chyběla mi podpora, sdílení a průvodce. Zkrátka někdo, kdo mě nasměruje a ukáže mi kudy mám jít.

Objevila jsem principy, které mi pomohly dostat se z těžké situace, kdy jsem s ročním dítětem odcházela od manžela a s dost nejistou budoucností v kapse. Můj příběh si můžete přečíst níže.

Prošla jsem si náročným obdobím a došla k závěru, že ženy by neměly být samy. Měly by se vzájemně podporovat, proto jsem si dala za cíl pomáhat, inspirovat a motivovat všechny ženy, které se rozhodly, že si chtějí začít měnit život, jako jsem to udělala před pár lety já.

Moc ráda pomůžu každé ženě, která si o to řekne, jediné, co proto musí udělat je to, že musí ona sama chtít. 🙂

Kdo jsem a s čím vám mohu pomoci?

Jsem Monika Švejdová, podnikatelka, máma Marečka  a zakladatelka projektu Podnikající máma, ve kterém pomáhám ženám postavit se na vlastní nohy, najít svoji hodnotu, posílit seběvědomí, postavit se vlastním strachům a žít svobodný život díky vlastnímu podnikání.

Před 7 lety se mi narodil můj syn Mareček a já jsem věděla, že se zpátky do svého bývalého zaměstnání už nevrátím. Věděla jsem, že chci mít svobodný život a že chci být inspirací pro své děti. Chtěla jsem dělat práci, která mě bude bavit a naplňovat a ne se stresovat v zaměstnání, kde se braly tabulkové platy. Chtěla jsem růst, být nezávislá bez šéfa v zádech.

V únoru roku 2014 se mi zhroutil celý svět.

Začalo se mi rozpadat manželství pod rukama a můj bývalý muž si našel milenku. Naše manželství se rozpadlo a já odcházela s pár věcmi, ročním dítětem a dost nejistou budoucností v kapse.

Rok 2015

Na konci roku 2015 v den mých třicátých narozenin jsem přemýšlela nad tím, co vůbec od života chci. Věděla jsem, že moje situace není vůbec příznivá, ale taky jsem věděla, že všechno se dá změnit, jen vědět jak.

Od té doby bylo všechno jinak

Začala jsem studovat a učit se v oblasti osobního rozvoje, online podnikání a marketingu. Každý den jsem na sobě pracovala, na svém postoji a změně myšlení (protože s tím současným bordelem v hlavě se nedalo absolutně tvořit). Dost dobře jsem si uvědomovala, co mě dostalo do situace, ve které jsem se nacházela.

Pochopila jsem, že to jaké nastavení máme uvnitř v sobě, to následně projektujeme do vnějšího světa. Takže jsme-li plní strachu a obav, náš svět venku bude podle toho také vypadat. Bojíme-li se něčeho, tak se nám to pravděpodobně dřív nebo později stane. Já se vždycky bála toho, že si můj manžel najde někoho jiného a nakonec se to také opravdu stalo. Nízká sebehodnota, schovaná v roli bojovníka udělala své.

V mém případě zákon přitažlivosti zafungoval dokonale. A tak jsem si jednoho dne řekla, že musím změnit to uvnitř v sobě, abych si mohla tvořit takovou realitu, kterou chci já sama žít. Abych já sama byla tím, kdo řídí to vozidlo zvané "život".

Ke konci roku 2016 mi končí rodičovská dovolená a já se rozhoduji, co dál.

Měla jsem velký strach, ale také velkou vizi toho, jak budu jednoho dne nezávislá. Nakonec jsem přeprala svůj rozum a poprvé dala přednost tomu, co cítím, že je správné.

A tak jsem šla do bývalého zaměstnání oznámit, že se už nevrátím, dala výpověď a vykročila jsem na jinou cestu.

Podnikající máma byla zatím jen ve formě offline a tak jsem na začátku roku 2016 spustila online verzi.

Nic se nestalo ze dne na den, je to proces, ale za ty 4 roky se toho u mě hodně změnilo

Zvládla jsem vytvořit vlastní projekt s několika tisícovou komunitou, podpořila jsem několik dalších projektů, dělám přednášky a workshopy pro stovky lidí, vedu komunitu podnikatelů, píši články, vytvářím online kurzy, a zkrátka mě baví předávat dál to, co mě samotné zafungovalo a co jsem tím získala. Je to bomba, koukat teď na ten progres.

Dnes jsem vděčná a děkuji každý den za to, že jsem se před čtyřmi lety rozhodla svou situaci změnit, začala jsem v první řadě tím, že jsem si uvědomila, co v životě chci, uvědomila jsem si svoje kvality a silné stránky a měla jsem vizi toho, že jednou budu svobodná a nezávislá a hlavně to nevzdala.

Jsem tvůrce a podporovatel, to jsou moje kvality, kterých jsem si vědoma. Jaké jsou ty vaše?

Věřím, že pokud jsem to zvládla já, tak vy to dáte levou zadní 🙂

Ale aby to nebylo jen o mně, pojďme se podívat na to, jaké máte možnost vy

Možností, v čem začít podnikat je hodně, větší potíž vidím spíš v počátečních investicích a v tom, že ženy neví, v čem rozjet svůj byznys.

Vzhledem k tomu, že jsem byla u zrodu několika podnikatelů a sama jsem si vyzkoušela, co všechno start v podnikání obnáší, moc dobře vím, že rozjezd každého podnikání něco stojí. Většinou jsou to desetitisíce až statisíce korun.

Dlouhou dobu mě trápilo to, že jsem neměla žádnou alternativu pro ženy, které nemají investice do začátku, a přesto si chtějí nastartovat svoje podnikání.

Zafungoval mi skvěle zákon přitažlivosti a do mého života přišla žena, která mi ukázala, že začít podnikat bez jediné investice jde. Hurá takže řešení existuje. 🙂

Pokud je to váš případ, mrkněte se na projekt Byznys bez hranic

Ať se vám daří plnit si své sny. A když je to ze začátku makačka, opravdu to za to stojí 😉

Podporu ode mě dostanete

PS.: když budete potřebovat pomoci, klidně mi napište zprávu na messenger, budu ráda, když zůstaneme v kontaktu

Ať se daří a nikdy se nevzdávejte svých snů. Protože úspěch je pro všechny, co vytrvají.

Monika