Proč chci pomáhat dětem v Africe?

Proč chci pomáhat dětem v Africe?

Jmenuji se Kateřina Machová a vždycky jsem chtěla pomáhat lidem, ale nikdy jsem nepřišla na správný způsob, jak to udělat. Pokud tedy pominu svou rodinu a přátelé, pro které jsem se vždy snažila udělat maximum. Po střední škole jsem se přihlásila na vysokou školu pedagogickou. Konečně jsem to měla, budu pomáhat dětem se vzdělávat, jupí.

Na „peďák“ mě ale nevzali

Vystudovala jsem teda ekonomku. Našla jsem si práci, kde jsem komunikovala s lidmi jak po telefonu, tak i osobně. Bavilo mě vyřizovat jejich požadavky a pomáhat v tom, co potřebovali. Měla jsem také super kolektiv, který jsem vnímala spíše jako své přátelé než kolegy. Když jsem jim po nějaké době měla dělat vedoucí, bylo to pro mě hodně těžké.

Já že bych měla šéfovat svým kamarádům? Pojala jsem to v přátelském duchu, žádné povyšování se, a nikdy se ke mě nedoneslo, že by si někdo na mě stěžoval, ba naopak. Třeba ano, ale nevím o tom. 🙂 Hrozně mě bavilo a zároveň naplňovalo pořádat pro kolegy, vlastně i pro celou firmu různé akce, a že jich pár bylo. Měla jsem radost, když se jim to líbilo, zároveň nás to také jako kolektiv stmelovalo. Zanedlouho jsem však odešla na mateřskou a tím moje realizace skončila.

Jednou jsem byla na návštěvě u své sestry. Probíraly jsme různé věci. Už ani nevím, jak jsme narazili na Leoše Mareše a jeho přispívání na charitu. Sestra mi pověděla, že u příležitosti svých 40. narozenin  vyhlásil, že na charitu pošle tolit peněz, kolik mu přijde narozeninových přání.  Už nevím přesné číslo, ale bylo to něco přes  500 000 Kč.

Půl milionu prostě vzal ze své kapsy a přispěl na charitu

Toto gesto mě zaujalo. Když může přispívat on a s ním i další celebrity, proč bych nemohla i já.  No jo, jenže jejich a moje finanční možnosti, jsou úplně jinde.

Jak to teda udělat, aby to neskončilo dvacetikorunou za sluníčko?

Díky tomu, že jsem se začala zajímat o osobní rozvoj, číst různé knížky, sledovat videa na toto téma, narazila jsem na stránky Podnikající mámy a poté na projekt Podnikej profi a tím i na příležitost pomáhat dětem.

Zákon přitažlivosti zafungoval dobře:)

Byla jsem z toho nadšená. Napadlo mě, že o této možnosti napíšu na Facebook, a že se určitě najde spousta dalších nadšenců, kteří budou chtít dětem v Africe také pomoct. Nemohla jsem kvůli tomu spát, jak jsem z toho byla unešená a říkala si, že určitě společně nakrmíme aspoň 2000 dětí 🙂 🙂 🙂

Ještě večer jsem napsala inspirativní článek a druhý den jsem ho plná očekávání dala na FB a s nadšením čekala, co se bude dít. A co myslíte, že se dělo? NIC. Pár lajků, pár sdílení a nic.

Měla jsem zkaženou náladu, že se mi nepovedlo nikoho inspirovat. Pak se ozvala jedna dobrá duše, že se se mnou podělí, což mi udělalo radost, a nakonec i moje mamka. Tak aspoň někdo, huráá 🙂 Děkuji! Věřím v efekt nabalovací sněhové koule a těším se na to, až nás bude víc.

Sny a vize jsou totiž hnacím motorem k cíli 😉

Nourish The Children – O co se teda konkrétně jedná?

Jde o  humanitární program, kdy já daruji speciálně vyrobenou kaši VitaMeal. Kaše je navržená světovými odborníky a specialisty. Prospěšné potravinové složky kaše VitaMeal poskytují správné množství kalorií, bílkovin, tuků a cukrů, které podvyživené děti potřebují k řádnému růstu a vývoji.  Každé balení kaše obsahuje 30 dětskýc h porcí, tedy jedno pořádné jídlo pro jedno dítě na celý měsíc. Kaše se darují formou školního vzdělávání. V ten den, kdy dítě dostane kaši, jde také do školy. Podporuje se tím vzdělávání především afrických dívek s cílem, aby „děti neměly děti“, a byly určitým směrem vzdělané.

Jak to funguje?

Já objednám kaši přes eshop. Sama nic nedistribuuji, objednávka se zadá do systému a kaše se vyrobí přímo v závodě Madalitso VitaMeal v Malawi. Závod má více než 400 pracovních míst v zemědělství a ve výrobě a umožňuje jednodušší distribuci potravin dvěma milionům sirotků v Malawi. Tím se podporuje hospodářský růst v Africe, odpadají náklady na výrobu a dopravu.

Kaši distribuuje nezisková organizace Feed The Children přímo do škol. Děti dostávají číslo s objednávkou, na které kaši dostanou.  Je tedy důležité darovat kaši pravidelně, aby dítě mělo pravidelnou školní docházku. Dá se tím zachránit spousta životů.

Kaše se dodává do více míst na zemi a přizpůsobuje se prostředí, kde podvyživené děti žijí. Malawi je cílem pro Evropu, v Asii se podporuje Čína a další továrna je v Jižní Americe. V Asii se vyrábí rýžová kaše a  v Malawi kaše z pražené kukuřice a sójových bobů.

Do Afriky jde sice spousta humanitární pomoci s jídlem, ale většinou jsou to potraviny, které nejsou pro tyto děti vhodné, a můžou jim ještě ublížit.

Toto je přesný obsah produktu VitaMeal:

  • Vyvážený poměr sacharidů, bílkovin, tuků a vlákniny.
  • Esenciální mastné kyseliny nutné pro zdravý vývoj mozku, zdravou kůži a obranyschopnost organismu.
  • Elektrolyty nezbytné pro udržení správné rovnováhy tekutin v těle a pro funkci svalů.
  • 25 základních vitamínů a minerálních látek, např. vitamín A pro dobrý zrak a imunitu,
    a také výživné látky podporující zdravý růst a vývoj kosterní soustavy.

Podívejte se, proč je důležité, aby děti měly jídlo

Monika Švejdová
Podporovatelka maminek, které chtějí objevit svůj potenciál a ukázat ho světu ve formě vlastního podnikání. Zakladatelka projektu Podnikající máma >>. Autorka online programu Probuď svůj potenciál >>. Zakladatelka výzvy k probuzení ženského potenciálu >> Spoluautorka Klubu podnikavých maminek >>. Autorka ebooku Do naha>> a Více o mně se dozvíte tady>>

Buď tam, kde je podpora

Pro všechny, co chtějí růst >>>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.