Proč nejsou ženy šťastné? Aneb 9 zásadních kroků jak z toho ven

Určitě plno z vás zná ten prázdný pocit. Tu otázku, jaký je smysl mého života? Proč tu jsem? Jsem tu jen od toho, abych na povel plnila přání ostatním? Pokud vás to nikdy nenapadlo, tak vám gratuluji, jste šťastní lidé a tento článek ani nemusíte číst. 🙂

Pokud zažíváte pocit nespokojenosti a při mytí nádobí přemýšlíte nad smyslem svého bytí, je na čase s tím začít něco dělat.

(tento článek nepoukazuje na špatnost mužů, samozřejmě že by se mohl jmenovat „Proč nejsou muži šťastní“, ale vzhledem k tomu, že projekt Podnikající máma je web pro ženy, píšu směrem k ženám)

Stále v našem systému přetrvává nadřazenost a podřazenost, právo fyzicky silnějšího. A když si vezmeme postavení muž a žena, tak ty dvě tělesné schránky se zkrátka liší. Děkuji všem mužům a ženám, kteří podporují své protějšky z bezpodmínečné lásky. Ve většina případech je to totiž vždy něco za něco. Ty uklidíš, dáš mi sex a já ti vysypu peněženku. Ty se postaráš o děti, uvaříš a já tě pozvu do kina.

Cítíte v tom tu křeč?

Tak trochu vydíráníčko. Pokud jsou v našich vztazích kladeny podmínky, není to láska. Pokud se radost a vášeň změní na musíš tohle a tamto, abys dostala tamto a tamto, přichází frustrace.

Proč se to děje?

Už od začátku vztahu nejsme k sobě upřímní, vytvořili jsme iluzi o naší osobě a to už je samotný začátek konce. Zažila jsem obě strany mince. Kdy já sama jsem si hrála na něco, co nejsem a dávala partnerovi falešnou naději o své osobě. Kam to vedlo? Vedlo to k vyčerpanosti. Když zkrátka nasadíte laďku vysoko, musíte ji na sílu vůle neustále držet a to je dost vyčerpávající. Když polevíte, je protějšek nespokojen a vy jste vyždímaní. Rozchod je na dosah.

V dalším vztahu jsem byla chytřejší, ale co čert nechtěl, přitáhla jsem úplně něco jiného, než jsem chtěla (hihi tak moc jsem se bála, aby to nepřišlo, až to přišlo …fakt vtipné…no dnes se tomu směji, ale to je na další příběh). Zatím co já jsem se úplně otevřela a neměla jsem s tím problém, partner byl jedna velká záhada. Kam to vedlo? Vedlo to k tomu, že já sama jsem si ho vykreslila v těch nejrůžovějších barvách a uvěřila iluzi. Po několika měsících, když pravda vyplula na povrch, přišlo obrovské zklamání.

No velká poučka pro nás všechny. Je zásadní být sám sebou a to samé očekávat od svého okolí. Tím zmizí veškeré iluze a předsudky, masky a nepochopení. Jedině tak můžeme dostat to, co ve skutečnosti chceme. Když budeme upřímní sami k sobě i ke svému okolí a budeme jednat z pozice lásky a ne strachu. Ale o tom zas příště.

Základním kamenem naší nespokojenosti je:

 • Nízké sebevědomí
  Nevím co chci a myslím si, že mě udělá šťastnou okolí. Když požaduji od svého okolí či partnera neustálou podporu a ukazuji ven místo směrem dovnitř. Milně se domnívám, že můj stav nespokojenosti se změní tím, že se změní okolí. To je velká past. Sama jsem si to zažila. Měla jsem obrovský strach se projevit, protože jsem se bála, že mě okolí odsoudí, že už nebudu ta hodná Monička a nebude mě mít nikdo rád. A tak jsem vždy dávala na první místo ostatní, ze strachu, abych o ně nepřišla. Abych se zalíbila, neukazovala jsem své pravé já a plnila jsem tužby ostatním. Kam to vedlo, to zná plno z vás. K vyčerpání a pocitu zoufalství. Okolí je zvyklé na naše chování a oni nevědí, že mi trpíme. Takže, když se rozhodneme to změnit, je to pro ně velký šok. Zatímco vám se ulevuje, ostatní nám říkají: Ty ses tak změnila!
 • Nenaplnění svých potřeb a upřednostňování ostatních na úkor sebe

Jak z toho ven?

 • Naučit se říkat NE s láskou
  Pro většinu z nás (maminek – opečovatelek), je to ta nejtěžší věc. Ale když si uvědomím, že slovo Ne, není negativní (když tomu dám pozitivní energii), dávám dětem i ostatním možnost růst.

Příklad: Dítě, manžel (dosaďte si tam to svoje) leží na gauči a má ovladač půl metru od sebe a volá na vás, abyste mu jej podali. Tak vy neřeknete s nasr*ností: „Podej si ho sám, mám své práce dost“, ale stačí se usmát a říci: “ Zlato, to zvládneš, jsi jednička“. A jdete od toho. Nepotřebujete vysvětlovat, stěžovat si, nadávat. Protože byste tomu dávali jen energii. Nedělejte věci za ně, i když to teď nevypadá, za pár let se vám to vrátí jako bumerang v negativním slova smyslu.

Moje maminka, vždycky vše dělala sama, chtěla nám věci ulehčit, myslela to s tím nejlepším úmyslem, protože ve svém dětství stále něco musela. Když jsem dospěla, několikrát jsem jí to vyčetla. Vadilo mi, že plno věcí neumím, že neumím vařit, že neuklízím, že jsem vlastně rozmazlené dítě. Samozřejmě, že se to promítalo i do mých vztahů a vždycky bylo nejsnazší svést to na mámu.

Až můj syn a pochopení toho, proč moje dětství vypadalo, jak vypadalo, mě osvobodilo a přestala jsem osočovat ostatní. Kdo má dítě, tak teprve pak může z části pochopit jednání svých rodičů.

 • Nehrát si na Wonder Woman a sdílet svoje pocity a potřeby
  Tak toto je velké téma. Otevřít se, znamená taky ukázat svoji zranitelnost. Proč je to tak důležité? Jedině tak budeme pro ostatní čitelní a jedině tak budou ostatní znát naše potřeby, znát nás samotné.
 • Uvědomit si svoji sílu z pozice lásky
  Zapomeňte na boj, ten vyčerpává. Pokud jdete bojovat, tak teď už jste poraženým. Mám na mysli svou vnitřní sílu, svou hodnotu, zkrátka narovnat záda, vztyčit bradu a postavit se sama za sebe.
 • Vyházet ze sebe nenávist, zlobu a staré křivdy
  Škodí jen nám samým.
 • Nečekat na podporu z venčí
  To dělají oběti. Být tvůrci své vlastní reality, to je oč tu běží.
 • Dovolit si být, kým jsem, probudit svůj potenciál
 • Dovolit si přijímat
  Hodně lidí je nastaveno jen na dávání a to je špatně. Energie má být v rovnováze.
 • Nečekat na zítřek
  Chorobné odkládání akce, která by vám změnila život, vás dostane opět tam, kde nyní jste.
 • Jít do akce

Poslouchat své srdce a tvořit si vlastní realitu, v tom je ten klíč

Všichni jsme stejní, není rozdílu, jsme bohové, to jenom naše mysl nám říká něco jiného. Poslechni své srdce a budeš vždy v proudu hojnosti. Nauč se ovládat svou mysl a budeš tím nejlepším tvůrcem svého života. 🙂 Bohužel než na to přijdeme, dáme si kolikrát ve svém životě na h*bu. A pokud si vezmeme ze svých pádů to nejlepší a dokážeme se z nich poučit, obrovsky nás to posílí. Užívejme si tu cestu, ať už je jakákoli. Probuďme svůj potenciál a vykročme naproti vlastní seberealizaci.

Hodně štěstí, s láskou M.

Monika Švejdová
Podporovatelka žen, které chtějí objevit svůj potenciál a ukázat ho světu ve formě vlastního podnikání. Zakladatelka projektu Podnikající máma >>. Autorka online programu Probuď svůj potenciál >>. A průvodkyně pro všechny, co se rozhodli jít cestou svobodného podnikání.

DEJ A BUDE TI DÁNO

Daruj kaši, zachraň dětský život a získej zdarma online program k probuzení svého potenciálu  >>>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů