Sílá propojování se s ostatními ženami v běžném i podnikatelském životě

Proč je pro nás ženy důležité se propojovat?

Tuhle otázku bych si ještě před několika měsíci určitě nepoložila. Byla jsem zvyklá si všechno dělat sama. Proč?

Protože jsem nechtěla někoho otravovat, nechtěla jsem být na obtíž a bála jsem se, že se mě někdo zeptá na něco, co bych nejraději zametla pod koberec. Nebyla jsem připravena na sdílení svých trápení, neúspěchů, problémů, ale i hezkých věcí.

Byla to ta největší chyba pod sluncem.

Proč? Protože jsem se nemohla hnout z místa. Ta energie se jen kumulovala, ale nemohla dál plynout a přeměnit se.

Bála jsem se odsouzení. Ale to všechno bylo jen v mé hlavě.

Venku to vypadá úplně jinak. Lidé nám chtějí pomoci a dokonce i zadarmo!

Bojíme se a posloucháme strach místo sebe. Přemýšlíme o tom, co na to řeknou ostatní místo toho, jak by nám to mohlo pomoci.

Sdílení.

Taková obyčejná věc. A jak se zpívá v jedné písni od skupiny Chinasky …. Ty nejlepší věci jsou zadarmo!

Ano já to konečně pochopila, že ne na všechno je potřeba být sám.

Člověk je tvor společenský. Samota je někdy fajn, ale víc lidí rovná se víc srandy, víc pochopení, soucitu a víc příležitostí k tomu něco změnit.

Když se otevřeme, může k nám přijít pomoc. Lidé nám dají jiný pohled na naší situaci a už jen tím, že o svých pocitech dokážeme mluvit, tak ta energie slábne a nemá nad námi takovou moc.

Největší sílu ukážeme v projevení své vlastní zranitelnosti.

Ano je to tak, já to moc dlouhou dobu nechápala a vše jsem ukazovala jen v těch nejlepších barvách. Uvnitř v sobě mi bylo ale hodně ouvej. Nechtěla jsem přiznat, že něco nejde přesně podle mých představ, hrála jsem si na hrdinku, jak všechno zvládám a sama jsem pak brečela doma do polštáře. Obestavěla jsem okolo sebe velkou zeď a díky ní jsem si zasekla energii přijímání. V očích ostatních jsem vypadala jako silný člověk, ke kterýmu si choděj ostatní pro radu. Ze začátku to bylo fajn, ale postupně mě to strašně vyčerpávalo. Známí přišli, hodili na mě své problémy a když už to vypadalo, že se taky otevřu, rozloučili se se mnou a odešli. Jim se ulevilo a mně se přitížilo.

Od té doby vím, že není potřeba za druhé lidi věci řešit a brát si je osobně. Stačí jen prostě sdílet na obou stranách, nezadržovat tu energii a dát ji prostor k tomu, aby se mohla přeměnit v něco jiného.

Sdílení je krásná věc a navazování nových kontaktů též. Dřív jsem to nedělala, protože jsem se bála toho, že mě někdo zraní, ale nyní je to jinak. Jsem ráda, že poznávám nové a úžasné ženy, které si jdou za svým a díky jejich počinům mění život ostatním lidem.

A takové setkání jsem zažila jednoho zářijového dne s holkama a vznikl nápad na webinář na téma Síla ženského sesterství  o vzájemném sdílení, podpoře, podnikání i dětech. Můžete si ho pustit třeba u kafe :), zde>>> 

Prosté sdílení pěti žen o tom, proč je důležité se mezi ženami propojovat, co nám to přináší.

Ps.: Sdílejte své nitro s ostatními, je to léčivé 🙂

M.

 

Monika Švejdová
Podporovatelka maminek, které chtějí objevit svůj potenciál a ukázat ho světu ve formě vlastního podnikání. Zakladatelka projektu Podnikající máma >>. Autorka online programu Probuď svůj potenciál >>. Zakladatelka výzvy k probuzení ženského potenciálu >> Spoluautorka Klubu podnikavých maminek >>. Autorka ebooku Do naha>> a Více o mně se dozvíte tady>>

Buď tam, kde je podpora

Pro všechny, co chtějí růst >>>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.