Svým dětem

Zbavuji se pocitu,

že jsem špatná matka, protože pečuji o své blaho. Dělím svou stoprocentní zodpovědnost za děti mezi ostatní a ulevuji tíži na svých bedrech. Naslouchám sobě a plním tak touhu seberealizace. Bavím se, těším se věcmi co mě hřejí slastným pocitem, nabíjím se vesmírnou energií, užívám ticha a těžím ze samoty. Uvědomuji si pocit své vnitřní svobody, který uctívám. Potřebu sounáležitosti naplňuji hovory s ostatními, kteří mi poskytují jiné úhly pohledu a díky ním má duše roste.

Přijímám zodpovědnost

za své štěstí, které v sobě pěstuji. Uvědomuji si totiž, jak nesmírná je jeho cena. Tím, že pečuji o sebe a své blaho, tvořím se tak šťastnou. O to své štěstí se mohu dělit a umožňuji svému partnerovi i dětem radovat se společně se mnou. Mají ve mě nekonečný zdroj energie, ze kterého mohou čerpat pro svůj růst.

Slibuji s vým dětem,

že je vždy budu podporovat v tom, aby si ve svém dětství mohly tvořit cestičky, pomocí kterých se kdykoliv mohou ve vzpomínkách vracet. Ať jsou to cesty k lidem, místům, pocitům, zvukům, chutím či vůním. Aby měly možnost, vždy když sejdou z cesty, v sobě vzbudit ten známý pocit jistoty a bezpečí. Aby si v dospělosti mohly říct, „cítím“.

A ať v té dospělosti, stejně jako já, živí uvnitř sebe tu malou holčičku, která dokáže ztřeštěně tančit, zpívat ve sprše, mít touhu poznávat a objevovat svět. Padat a přes odřená kolena jít stále dál. Tu, která vidí krásu v každém okamžiku, od letícího motýla po padající kapky deště. Tu, kterou ničí lidé s negativním smýšlením, s nevolí ke změnám a nechutí  překonávat překážky.

Nedělej věci, protože se dělat mají a jsou zažité. Dělej to, co cítíš, s čím souzníš. Avšak ať tvé srdce je s etickými věcmi navždy spjaté. Protože pak se ve svém srdci zbavíš pocitu…

Vaše máma.

Lucie Kolářiková
Jsem porodní asistentka a matka dvou úžasných dcer. Bydlím ve Strakonicích a momentálně je mou náplní na rodičovské dovolené kromě péče o děti, seberealizace a partnerské vztahy.

Buď tam, kde je podpora

Pro všechny, co chtějí růst >>>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.