Z čeho máte strach?

Zamyslely jste se někdy nad tím?

Ze své zkušenosti vím, že plno z nás si své strachy uvědomuje, mnozí je však přehlíží, jako by nebyly a tvrdí, že se ničeho nebojí.

Bojíme se mnoha věcí, kterých si mnohdy ani nejsme vědomi. Některé z nich jsou skryty a pohřbeny hluboko uvnitř v nás. Je to něco, co jsme prožily v minulosti a vytěsnily to. Je to tak dávno, že už si nejsme vědomy příčiny.

Můžeme mít kolikrát pocity, jako bychom byly nesčetněkrát poraženy nebo utlačovány, jako kdybychom opakovaně nedosáhly našich cílů a to v nás může vzbuzovat přesvědčení, že ani tentokrát neuspějeme.

Cítíme, jako by tyto emoce byly přímo vtisknuty do našich buněk a to ovlivňuje náš každodenní život. A díky tomu nám v našich životech nefunguje plno věcí tak, jak bychom si samy představovaly.

Všechny naše strachy jsou založené na pocitech a mají energetický potenciál.

Stále si s sebou nosíme části své minulosti, všechny ty skutečné i domnělé prohry a neúspěchy. A když se pak objeví něco, co se nám nelíbí, ovlivňuje minulost naše chování natolik, že nás to nutí jít jiným směrem. Nesprávným směrem. To je strach.

  • Jsme unavené, vyčerpané a leckdy nevytrváme na své cestě…

Je na místě zmínit, že se to dá změnit… A je jen na vás, zda to uděláte…

Tady máte návod

Jednoduchý návod – posuďte samy

Možná to bude znít bláznivě, ale dělejte to a následně uvidíte posun vpřed…

Začněte měnit své strachy tím, že do nich vstoupíte. Ano, je to přesně tak.

Mně pomáhá to, když svůj strach vyslovím nahlas, už jen tím že ho dokážu pojmenovat, slábne a ztrácí nade mnou svou moc. Mám velkou kliku, že mám po svém boku skvělého člověka, kterému se mohu svěřit. A děkuji za to, že jsme se poznali.

Pokud vedle sebe nikoho nemáte, napište třeba mně. Klidně anonymně na mail info@podnikajicimama.cz

  • Zkrátka je potřeba to ze sebe dostat. Jinak vás ta energie bude nadále svazovat a ovlivňovat ve vašich životech.
  • Až svůj strach pojmenujete, začněte aktivně vstupovat do situací, do kterých byste se dříve nepustily.
  • Postupně zjistíte, že namísto, abyste se určitým věcem vyhýbaly, vstoupíte do nich s lehkostí.

Dřív jsem si myslela, že se nebojím ničeho a ve stylu bojovníka jsem své strachy zašlapávala

Jenže vylézaly znovu a znovu a tak jsem byla vystavena opět té samé situaci, před kterou jsem předtím utekla. Dělala jsem to tak dlouho, dokud jsem si neuvědomila, že strach je energie a energie se nedá zničit, dá se jenom přeměnit.

Když jsem tvořila klub Podnikavých maminek a blížil se čas prodeje, prošla jsem si doslova peklem.

Najednou se mi otevřela moje slabina – strach z neúspěchu. Nebylo mi dobře a neustále se mi honilo hlavou to, zda je můj projekt dost dobrý a tento můj program v hlavě způsobil, že se prodej zastavil.

Co mně pomohlo?

Otevřít se, pojmenovat ten strach a začít o něm mluvit. Další den to bylo to samé, bylo mi smutno a přišla jsem si, že jsem úplně k ničemu. Moje 13. komnata se otevřela dokořán a já myslela, že se z té propasti už nikdy nevyškrábu.  Nepřihodilo se to ze dne na den. Trvalo to.

Ale tím, že jsem svůj strach pojmenovala, šla mu vstříc a nevzdala jsem se, tak díky tomu se má pozornost zaměřila opět na projekt. Začala jsem si uvědomovat, že kráčím k úspěchu a najednou ten strach, který mě dřív svíral, byl pryč. Prostě jsem žila, nic strašného se nestalo a pokračuji dál.

A ano, jak už bylo několikrát řečeno, když vystoupíme ze své komfortní zóny, když překonáme svůj strach, začne proudit energie tím správným směrem a začne fungovat něco, čemu říkám “synchronicita” – do vašeho života budou přicházet nové příležitosti, noví lidé, a to vše vás povede k vašemu vytouženému „cíli“.

Utvrdíte se v přesvědčení, že jste ve správný čas na správném místě.

A tak to je…

-Monika Švejdová

(mona@monikasvejdova.cz)

Monika Švejdová
Podporovatelka maminek, které chtějí objevit svůj potenciál a ukázat ho světu ve formě vlastního podnikání. Zakladatelka projektu Podnikající máma >>. Autorka online programu Probuď svůj potenciál >>. Zakladatelka výzvy k probuzení ženského potenciálu >> Spoluautorka Klubu podnikavých maminek >>. Autorka ebooku Do naha>> a Více o mně se dozvíte tady>>

Buď tam, kde je podpora

Pro všechny, co chtějí růst >>>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.